Zielone światło od burmistrza Trzebini dla MIKI na utworzenie punktu gromadzenia i przeładunku odpadów - przelom.pl
Zamknij

Zielone światło od burmistrza Trzebini dla MIKI na utworzenie punktu gromadzenia i przeładunku odpadów

15:34, 18.11.2024 . Aktualizacja: 16:16, 18.11.2024
Skomentuj Po prawej wjazd do MIKI od strony Sikorskiego w Trzebini Po prawej wjazd do MIKI od strony Sikorskiego w Trzebini

Bez przeszkód na  Wodnej może już powstać Punkt zbierania, w tym przeładunku odpadów w przedsiębiorstwa MIKI Karol Jakubowski. W imieniu burmistrza pozytywną decyzję środowiskową podpisała dziś nowa dyrektorka wydziału ochrony środowiska Kinga Piegza.

Jaki to biznes

Firma MIKI Karol Jakubowski chce rozwijać w Trzebini rodzinny biznes odpadowy (firma ojca odbiera w Trzebini, Chrzanowie i Libiążu odpady komunalne - przyp. red.). Na cel rozwojowy postanowiła wykorzystać część 13-hektarowej działki przy ul. Sikorskiego i urządzić tu punkt zbierania i przeładunku odpadów i dalej wysyłać je do przetwórców. Wcześniej starała się w gminie o zgodę środowiskową na urządzenie PSZOK-a na swojej działce przy ul. Lipcowej. Mieszkańcy skutecznie zaprotestowali.

Wydanie decyzji dotyczącej inwestycji na Wodnej poprzedziły konsultacje społeczne. Wielu mieszkańców Wodnej, Trzebionki, a także Balina i Luszowic oraz kilka okolicznych firm, sprzeciwiało się możliwości ulokowania tego rodzaju biznesu odpadowego na działkach po dawnych ZG Trzebionka przy ul. Sikorskiego w rejonie bocznicy kolejowej należących dziś do Przedsiębiorstwa MIKI Karol Jakubowski z Krakowa. Boją się smrodu, wzmożonego ruchu, hałasu. 900 osób podpisało petycję w tej sprawie do gminy.

Obszerny materiał na temat, co planuje przy Sikorskiego MIKI i jak argumentowali swój sprzeciw wobec inwestycji mieszkańcy osiedla Wodna i Trzebionka pisaliśmy TUTAJ.

Proces konsultacyjny prowadzony był w marcu. Na czas wyborów samorządowych sprawa sprawa ucichła, choć cały czas była procedowana. Burmistrz kilka razy wydłużał termin wydania ostatecznej decyzji. Zrobił to dzisiaj, 18 listopada. Jest pozytywna.

Zostało tylko SKO

Od decyzji gminy strony postępowania mogą się odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, za pośrednictwem Burmistrza Miasta Trzebini w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.

Z jej treścią oraz z dokumentacją sprawy, w tym z uzgodnieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie i opiniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chrzanowie oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Katowicach – Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie można zapoznać się w Wydziale Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, pokój nr 34.

Czytaj też o kulisach budowy nowej drogi do Orlenu przez Wodną.

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

RodakRodak

2 2

Już dawno powinna działać u nas spalarnia śmieci, wtedy nie byłoby problemu z odpadami 16:11, 18.11.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KMKM

0 1

Na terenie gminy Trzebinia i Chrzanów główne inwestycje to śmietniki i składowiska śmieci jaka przyszłość rysują nań gospodarze gmin ? 17:37, 18.11.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

0%