Bez przeszkód na Wodnej może już powstać Punkt zbierania, w tym przeładunku odpadów w przedsiębiorstwa MIKI Karol Jakubowski. W imieniu burmistrza pozytywną decyzję środowiskową podpisała dziś nowa dyrektorka wydziału ochrony środowiska Kinga Piegza.
Jaki to biznes
Firma MIKI Karol Jakubowski chce rozwijać w Trzebini rodzinny biznes odpadowy (firma ojca odbiera w Trzebini, Chrzanowie i Libiążu odpady komunalne - przyp. red.). Na cel rozwojowy postanowiła wykorzystać część 13-hektarowej działki przy ul. Sikorskiego i urządzić tu punkt zbierania i przeładunku odpadów i dalej wysyłać je do przetwórców. Wcześniej starała się w gminie o zgodę środowiskową na urządzenie PSZOK-a na swojej działce przy ul. Lipcowej. Mieszkańcy skutecznie zaprotestowali.
Wydanie decyzji dotyczącej inwestycji na Wodnej poprzedziły konsultacje społeczne. Wielu mieszkańców Wodnej, Trzebionki, a także Balina i Luszowic oraz kilka okolicznych firm, sprzeciwiało się możliwości ulokowania tego rodzaju biznesu odpadowego na działkach po dawnych ZG Trzebionka przy ul. Sikorskiego w rejonie bocznicy kolejowej należących dziś do Przedsiębiorstwa MIKI Karol Jakubowski z Krakowa. Boją się smrodu, wzmożonego ruchu, hałasu. 900 osób podpisało petycję w tej sprawie do gminy.
Obszerny materiał na temat, co planuje przy Sikorskiego MIKI i jak argumentowali swój sprzeciw wobec inwestycji mieszkańcy osiedla Wodna i Trzebionka pisaliśmy TUTAJ.
Proces konsultacyjny prowadzony był w marcu. Na czas wyborów samorządowych sprawa sprawa ucichła, choć cały czas była procedowana. Burmistrz kilka razy wydłużał termin wydania ostatecznej decyzji. Zrobił to dzisiaj, 18 listopada. Jest pozytywna.
Zostało tylko SKO
Od decyzji gminy strony postępowania mogą się odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, za pośrednictwem Burmistrza Miasta Trzebini w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Z jej treścią oraz z dokumentacją sprawy, w tym z uzgodnieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie i opiniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chrzanowie oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Katowicach – Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie można zapoznać się w Wydziale Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, pokój nr 34.
Czytaj też o kulisach budowy nowej drogi do Orlenu przez Wodną.
Rodak16:11, 18.11.2024
Już dawno powinna działać u nas spalarnia śmieci, wtedy nie byłoby problemu z odpadami
KM17:37, 18.11.2024
Na terenie gminy Trzebinia i Chrzanów główne inwestycje to śmietniki i składowiska śmieci jaka przyszłość rysują nań gospodarze gmin ?
Kera19:21, 18.11.2024
na wysypisku zrobimy kompleks sportowo-wypoczynkowy. Były 20 lat temu takie plany- wraz z osadnikiem.
prezes120:02, 18.11.2024
pisałem już kilka razy aby zrobić spalarnie w Elektrowni ale ta sprawa ciągnie się już około 12 lat i zero zainteresowania radnych jak i Burmiszcza a spółkę Miki wywalić z naszego terenu.
Normalny23:14, 18.11.2024
Widocznie za mało smrodu w mieście. Będzie tak samo jak w rejonie wysypiska śmieci w Balinie. Współczuję mieszkańcom.
Gieksik 11:56, 19.11.2024
Jeszcze, nie tak dawno wszystkie urzędy razem z burmistrzem Trzebinii były przeciwne tej inwestycji. I nagle coś im się od widziało. Musiały być porządne przelewy. dobrze by było, żeby tym wszystkim zajęło się CBA, tak jak to zrobili we Wrocławiu.
Janusz 13:28, 19.11.2024
Spalać w ciepłowniach, Obniżyć koszty ogrzewania o koszt składowania odpadów.
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
10.04.2025
ŁAZIENKI, gładzie, sufity podwieszane, Tel. 692-60...
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.