Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jarosław Babiec zwyciężył w pierwszej fazie konkursu na szefa spółki gminnej MZN w Trzebini

23.09.2021 17:42 | 6 komentarzy | 4 985 odsłony | Agnieszka Filipowicz
I etap konkursu na nowego szefa gminnej spółki Miejski Zakład Nieruchomości  w Trzebini dziś został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa wskazała do kolejnego etapu 45-letniego mieszkańca Chrzanowa. To Jarosław Babiec.
6
Jarosław Babiec zwyciężył w pierwszej fazie konkursu na szefa spółki gminnej MZN w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O intratną posadę w trzebińskiej spółce MZN zarządzającej nieruchomościami (szefowie spółek gminnych są zazwyczaj lepiej wynagradzani nawet od  burmistrzów) ubiegać się mogły osoby, które miały wykształcenie wyższe (prawnicze, techniczne lub ekonomiczne). Do tego - co najmniej 4-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, stanowisku kierowniczym urzędniczym lub samodzielnym. Wg regulaminu konkursu preferowane było też doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami, budowlane, architektoniczne.

Wystartowało 5 osób. Konkurs przeprowadziła komisja, w której zasiedli: naczelnicy dwóch wydziałów urzędu miasta (polityki społecznej, sportu i turystyki oraz gospodarki komunalnej, ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa), a także sekretarz gminy i delegowany członek rady nadzorczej.

Regulamin konkursu przewiduje dwie fazy wyłaniania szefa MZN. W pierwszym komisja sprawdziła, czy kandydaci spełniają wymogi formalne oraz oceniała ich kompetencje do zarządzania spółką, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Zdecydowała, kogo dopuścić do drugiej fazy konkursu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej.
Jak poinformował nas szef Rady Nadzorczej MZN Jerzy Idzik, w pierwszej fazie wygrał Jarosław Babiec. To absolwent administracji na UJ, ukończył też studia podyplomowe z zarządzania funduszami unijnymi. Kierował biurem powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Był też wiceprezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Chrzanowie, szefował chrzanowskiemu oddziałowi ZUS. Związany z PSL.

Przejście do kolejnej fazy konkursu nie jest jednak jednoznaczne z wygraną. W regulaminie, a dokładniej - w par. 10, widnieje bowiem taki zapis: „Wyniki konkursu nie są równoznaczne z powołaniem wyłonionego kandydata na stanowisko prezesa zarządu spółki oraz zawarciem z nim stosownej umowy o pracę".

Co więcej, "Wynik konkursu nie może stanowić podstawy do roszczenia kandydata o powołanie na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki oraz zawarcie z nim stosownej umowy o pracę".

MZN w Trzebini jest spółką gminną, która zarządza nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych, gminnym zasobem budynków mieszkalnych i użytkowych oraz pływalnią Aqua Planet. Funkcję zgromadzenia wspólników (walnego zgromadzenia) pełni w niej burmistrz.