Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Chcą uszczelnić handel w niedzielę. Placówki pocztowe na celowniku

01.08.2021 17:17 | 25 komentarzy | 3 222 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Coraz więcej sklepów korzysta z furtki w przepisach i staje się placówkami pocztowymi, by móc handlować w niedzielę. Grupa posłów z PiS chce to ukrócić. Złożyła projekt dotyczący uszczelnienia handlu w niedzielę i święta.
25
Chcą uszczelnić handel w niedzielę. Placówki pocztowe na celowniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Proponowane zmiany przewidują, że z wyłączenia spod zakazu handlu mogą korzystać tylko te placówki pocztowe, których przeważająca działalność polega na świadczeniu takich usług, a nie - jak to wynika z obecnie obowiązującej ustawy - wszystkie placówki pocztowe.

Według autorów złożonego 29 lipca projektu nowelizacji, po wprowadzeniu zakazu handlu pojawił się problem omijania przepisów. Posłowie chcą skończyć z tą fikcją. Innymi słowy - sklepy mają przestać udawać niedzielną pocztę. Zmiana ma polegać na tym, że w niedzielę będą mogły handlować te sklepy, których łączne wpływy z działalności w zakresie usług pocztowych, wyniosą ponad 50 procent.

W 2021 roku mamy 7 niedziel handlowych. Cztery już za nami: 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia i 27 czerwca. Do końca roku możemy robić niedzielne zakupy: 29 sierpnia, 12 grudnia i 19 grudnia.