Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ruszają wakacyjne kursy autobusowe do zamku Tenczyn i klasztoru w Czernej

31.07.2021 08:00 | 0 komentarzy | 4 077 odsłony | Ewa Solak
Dwie linie autobusowe łączące Kraków z zamkiem w Rudnie oraz z klasztorem w Czernej zaczynają działać. Autobusy będa jeździć podczas ładnej pogody.
0
Ruszają wakacyjne kursy autobusowe do zamku Tenczyn i klasztoru w Czernej
Pierwsza linia uruchomiona będzie z Krakowa do zamku Tenczyn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na mocy porozumienia gminy Krzeszowice z krakowskim starostwem, pierwsza uruchomiona będzie linia do zamku Tenczyn.

Autobus linii LR6 wyjedzie z pętli Bronowice Małe o g. 8.09 i dotrze o 8.49 na dworzec autobusowy w Krzeszowicach, skąd pojedzie przez Tenczynek do parkingu pod zamkiem w Rudnie. Następnie zawróci na placu pod remizą OSP Rudno i tą samą trasą wróci na krzeszowicki dworzec. Tu poczeka na przyjazd pociągu z Krakowa i o g. 10.12 rozpocznie kolejny kurs do Rudna. Łącznie wykona 10 kursów, średnio co godzinę. Na koniec dnia wróci na pętlę w Bronowicach Małych.

Podobny schemat kursowania zostanie wprowadzony na linii LR9 mającej dowozić drugim autobusem turystów z Bronowic Małych (start 7.52) do dworca autobusowego w Krzeszowicach (8.32) i pod klasztor w Czernej.

- Ze względu na zły stan techniczny miejsca do zawracania w Czernej, w pierwszy weekend sierpnia kursy do Czernej nie były wykonywane. Liczymy jednak, że jak najszybciej uda się je zorganizować - mówi Adam Godyń wiceburmistrz Krzeszowic.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.kmkrakow.pl.