Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rowerem nad Wisłą w Mętkowie

14.06.2021 09:00 | 5 komentarzy | 4 165 odsłony | Michał Koryczan
Budowa kładki mogłaby przyciągnąć do gminy Babice wielu turystów, zwłaszcza jeżdżących na rowerze. Pomysł już się pojawił. Pytanie, co z jego realizacją?
5
Rowerem nad Wisłą w Mętkowie
Widok na Wisłę z Wiślanej Trasy Rowerowej w Mętkowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa lata temu pojawił się pomysł budowy kładki dla pieszych i rowerzystów. Miałaby powstać w rejonie, gdzie jeszcze na początku lat 90. ubiegłego stulecia w Mętkowie działał prom. Optowali za nim wójtowie Babic i Przeciszowa. Jednak w jego realizacji nic się nie posunęło naprzód.

Niedawno sołtys Mętkowa Henryk Tatar dopytywał, czy temat umarł definitywnie.

- Wniosek został złożony do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie przez zainteresowane samorządy, czyli Babice, Przeciszów i Zator. Odpowiedź, jaką dostaliśmy, była lakoniczna. Wynikało z niej, że kładka może powstać w bliżej nieokreślonej przyszłości dzięki pozyskaniu dofinansowania - mówi Radosław Warzecha.

Przeprawa mogłaby sprowadzić do gminy Babice wielu turystów, zwłaszcza jeżdżących na rowerze. Przypomnijmy, że przez trzy miejscowości gminy Babice: Mętków, Jankowice i Rozkochów biegnie Wiślana Trasa Rowerowa.

Agnieszka Ćwiertniewicz z ZDW w Krakowie informuje jednak, że kładka dla pieszych i rowerzystów w Mętkowie na ten moment nie jest planowana.

Wójt Warzecha nie ukrywa, że inwestycja może w ogóle nie doczekać się realizacji. ZDW przymierza się bowiem do przebudowy głównego mostu nad Wisłą w Jankowicach, w ramach której przewidziany jest także łącznik dla rowerzystów. Wówczas budowa kładki w sąsiedniej miejscowości może zostać uznana za zbędną.

 

Przeczytaj również

Windą możesz wyjechać na peron na stacji PKP w Trzebini

Powrót „Kowala", niecodzienny gol i przypieczętowanie mistrzostwa w Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

Dobrzy znajomi z UEFA Euro 2020

Zaćmienie Słońca na ziemi chrzanowskiej

Nietrzeźwy kierowca złapany na drodze krajowej

Już wkrótce wakacje. Skansen zaprasza na zajęcia

Ludzie:

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt gminy Babice od 2010 roku.