Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Prezesi wojewódzkich związków piłkarskich napisali do premiera

12.04.2021 16:30 | 1 komentarz | 1 570 odsłona | Michał Koryczan
W piśmie do Mateusza Morawieckiego zwracają się z prośbą o umożliwienia powrotu do ligowej rywalizacji dzieciom i młodzieży oraz wszystkim amatorskim klubom seniorskim.
1
Prezesi wojewódzkich związków piłkarskich napisali do premiera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod listem podpisało się szesnastu prezesów wojewódzkich związków piłkarskich, w tym Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Piszą w nim, że amatorski futbol w innych krajach wraca do normalnego funkcjonowania, podczas gry środowisko piłkarskie w Polsce znalazło się w zawieszeniu.

„Dlatego też działając w imieniu ponad siedmiu tysięcy zrzeszonych klubów i niemal pół miliona zrzeszonych w nim zawodniczek i zawodników, zwracamy się z prośbą o modyfikację obowiązujących przepisów celem umożliwienia powrotu do ligowej rywalizacji wszystkim zainteresowanym, zarówno dzieciom i młodzieży jak również zespołom seniorskim" - czytamy w liście.

Przedstawiają w nim badania, które wskazują, że rywalizacja w ligach amatorskich jest obarczona dużo mniejszym ryzykiem transmisji wirusa niż w ligach profesjonalnych.

Prezesi WZPN apelują do premiera Mateusza Morawieckiego, aby przy kolejnej zmianie rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z pandemią, dopuścić do rywalizacji wszystkich zawodników uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez dany polski związek sportowy.

Pełną treść listu znajdziecie TUTAJ.

Przypomnijmy, że wprowadzone przez rząd ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zostały ostatnio przedłużone do 18 kwietnia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, czyli lig zawodowych, zawodników pobierających stypendium sportowe oraz zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej.


Przeczytaj również

Kobieta w ciąży wjechała autem w słup. Była nietrzeźwa

Koronawirus. 63 nowe zakażenia w powiecie, 130 zajętych łóżek covidowych w szpitalu w Chrzanowie (RAPORT 12.04.2021)

Polska zremisowała z Czechami. Gol gracza z powiatu chrzanowskiego

Jest decyzja w sprawie rozgrywek piłkarskich w Małopolsce

Sensacyjna uchwała. Mają przyznać stypendia piłkarzom grającym w czwartej lidze

Czy piłkarska IV liga i klasa okręgowa zostaną wznowione?