Od wtorku przejazd pod wiaduktem kolejowym będzie zamknięty. Jak długo? - przelom.pl
Zamknij

Od wtorku przejazd pod wiaduktem kolejowym będzie zamknięty. Jak długo?

12:46, 29.03.2021
Skomentuj Wiadukt kolejowy nad ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie Wiadukt kolejowy nad ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie

Rozpoczyna się przebudowa wiaduktu nad ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie. Co to oznacza dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej?

Przebudowa wiaduktu nad ul. Powstańców Styczniowych (droga powiatowa) wykonywana jest w ramach modernizacji linii kolejowej między Chrzanowem a Libiążem.

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami PKP PLK, rozpoczęcie demontażu obiektu planowane było na 12 kwietnia. Termin ten został jednak przyspieszony.

Od wtorku, 30 marca przejazd pod wiaduktem będzie wyłączony z ruchu drogowego, co potwierdza wykonawca inwestycja Grupa ZUE SA.

- Najpierw na około osiem tygodni. Później będą kolejne zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły zostaną uzgodnione z zarządcą drogi. Zakończenie przebudowy wiaduktu planowane jest w czwartym kwartale 2021 roku - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK SA.

Jak dodaje, objazdy wytyczono ul. Oświęcimską w Chrzanowie, drogami wojewódzkimi nr 933 i 780 oraz ul. Astronautów w Żarkach.

W związku z rozpoczynającą się przebudową wiaduktu zmienia się trasa przejazdu autobusów linii 25 chrzanowskiego ZKKM. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Prace na linii kolejowej między Trzebinią a Oświęcimiem realizowane są z projektu za 800 mln, obejmującego odcinki Trzebinia - Oświęcim - Czechowice-Dziedzice.

Więcej na temat inwestycji kolejowych w Chrzanowie przeczytacie w najnowszym, 12. numerze "Przełomu", dostepnym w wersji papierowej i elektronicznej.


Przeczytaj również

Zobaczcie postęp prac na przystanku kolejowym w Dulowej (WIDEO, ZDJĘCIA)

Pijani rowerzyści złapani w gminie Libiąż

Most na Wiśle ma zostać zburzony

Co PPN Chrzanów zamierza w sprawie rozgrywek piłkarskich

Policyjny pościg ulicami Trzebini

Wandale na trybunie na obiekcie sportowym

 

(Michał Koryczan)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

jarekjarek

0 0

Jakie to ma znaczenie? Po zimie ta droga jest nie do użytkowania. Tam już prawie wcale nie ma asfaltu same dziury.

16:17, 29.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jurekjurek

0 0

A co z dojazdem do mięsnych, oczyszczalni, mlekovity ? Którędy przez Libiąż, Żarki to jest chore A gdzie objazdy ,droga technologiczna. Przecież kolej powinna to zapewnić

17:14, 29.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

profikprofik

0 0

Potwierdzi ktos, że jest zamkniety??

09:25, 02.04.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę

Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.

Tak dla Polski

21:57, 2025-05-12

Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba

Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.

Jan66

21:28, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Też nie pamietam jakiejś atmosfery przygnębienia, smutku czy żałoby. Obiektywnie przyznaję, że żałoby po śmierci Józefa Stalina czy Bolesława Bieruta nie pamiętam, za to pamiętam lata 60/70/80. Na co dzień ludzie żyli sobie zwyczajnie. Może i niewątpliwie biedniej, ale spontanicznej radości i optymizmu było nawet więcej niż teraz. Podobno miarą optymizmu społeczeństwa jest liczba samobójstw i liczba urodzin. Dzieci rodziło się ze dwa razy więcej, a samobójstw było kilka razy mniej.

stary zgred

21:22, 2025-05-12

0%