Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Iggy Pop reklamuje piwo z Browaru Tenczynek

27.03.2021 13:00 | 10 komentarzy | 6 858 odsłon | Michał Koryczan
Legendarny amerykański muzyk jest twarzą kampanii promującej piwo smakowe, produkowane w browarze w gminie Krzeszowice.
10
Iggy Pop reklamuje piwo z Browaru Tenczynek
Fot. Materiały prasowe Browaru Tenczynek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Iggy Pop, nazywany „ojcem chrzestnym punk rocka" został zaangażowany przez Browar Tenczynek do udziału w kampanii #NieWstydźSię!, promującej nowe piwo Tenczynek Marakuja.

- Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z człowiekiem-symbolem niczym nieskrępowanej niezależności, wielkim artystą. Iggy Pop od wielu lat łamie stereotypy, pokazuje że jedyne granice wyznacza nasza wyobraźnia. Inspiruje młodszych od siebie twórców. Chcemy wspólnie pokazać, że nic nie jest do końca oczywiste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka - mówi Janusz Palikot, inicjator i współtwórca Browaru Tenczynek, w jego obecnym kształcie.

W sobotę miał premierę spot reklamowy z udziałem Iggy'ego Popa. Ścieżkę dźwiękową klipu stanowi fragment jednego z najsłynniejszych jego utworów - „The Passenger". Został on wydany na albumie „Lust for Life" z 1977 roku.

Prawdziwe nazwisko Iggy'ego Popa brzmi James Newell Osterberg Jr. W 2010 r. amerykański magazyn „Rolling Stone" sklasyfikował go wraz z zespołem The Stooges na 76. miejscu 100 najwybitniejszych artystów w historii muzyki.

W tym samym roku jako członek zespołu The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W styczniu 2020 roku otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości.

Właścicielami Manufaktury Piwa, Wódki i Wina SA, do której należy Browar Tenczynek są Janusz Palikot i Dariusz Chrząstowski. W roku 2018 roku odkupili ten historyczny browar od Marka Jakubiaka.


Przeczytaj również

KORONAWIRUS. 117 ofiar w powiecie od początku pandemii (RAPORT - 27.03)

Alert RCB. Od soboty zaostrzone zasady bezpieczeństwa

Zamykają wiadukt kolejowy. Autobusy pojadą zmienioną trasą

Milena Sadowska powalczy w sobotę o tytuł Miss Grand International 2020

Zaskoczenie i zbulwersowanie po zmianach w terminarzu rozgrywek piłkarskich

Mężczyzna poszukiwany listem gończym za handel narkotykami