Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

7 nominacji dla "Przełomu" i przelom.pl. Jutro rozstrzygnięcie najważniejszego dla prasy lokalnej konkursu

17.03.2021 21:06 | 2 komentarze | 2 227 odsłony | Alicja Molenda
SGL Local Press organizowany jest nieprzerwanie od 2008 roku lat. Uroczysta konkursowa gala od lat odbywała się na Zamku Królewskim w Warszawie. Już drugi rok z rzędu z oczywistych względów jej tam nie będzie, ale będą wyróżnienia i nagrody.
2
7 nominacji dla "Przełomu" i przelom.pl. Jutro rozstrzygnięcie najważniejszego dla prasy lokalnej konkursu
SGL Local Press 2020. Jutro rozstrzygnięcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SGL Local Press to święto polskich niezależnych gazet lokalnych. Podsumowanie i ekspercka ocena naszej dorocznej pracy dziennikarskiej.

O nominacjach

Miło nam zakomunikować, że w konkursie Local Press 2020 uznanie jurorów w pierwszym etapie zdobyło 5 tekstów dziennikarzy „Przełomu".
Nominowane zostały dwa teksty Agnieszki Filipowicz - „Ostatnie felicjanki w Krystynowie (w kategorii publicystyka) oraz „Wierzy w Boga, nie wierzy w pandemię" (kategoria krótka forma); Natalii Feluś „Ludzie piją, bo się boją" (kat. dziennikarstwo specjalistyczne); Grażyny Kaim „Jestem alkoholikiem. Chcę oddać krew" (kat. dziennikarstwo śledcze i interwencyjne) i Marka Oratowskiego „Wirus nie przeszkodził miłości" (kat. krótka forma).
Mamy też nominację w kategorii dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna za prowadzoną na łamach „Przełomu" akcję „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj". I mamy nominację w kategorii "Najlepszy portal gazety lokalnej".

W konkursie jest 10 kategorii. W każdej (z wyjątkiem kategorii Najlepszy portal internetowy) jest po siedem nominacji. Ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników z całej Polski, już same nominacje są ważnym dowodem uznania dla każdego z autorów. Jeszcze nigdy nie mieliśmy ich tak dużo!

TUTAJ znajdziecie tytuły wszystkich nominowanych w SGL Local Press 2020 materiałów i nazwiska autorów.

Gala będzie transmitowana w czwartek na stronie gazetylokalne.pl i na jej profilu na FB od godz. 18.

O konkursie

Ogólnopolski konkurs od 2008 roku organizuje Stowarzyszenie Gazet Lokalnych skupiające 42 wydawców 64 polskich, niezależnych gazet lokalnych i 64 witryn internetowych.

W tym roku w jury zasiadają następujący eksperci: Beata Biel, Andrzej Poczobut, Marcin Kowalczyk, Marzanna Zielińska, Andrzej Grygiel, Elżbieta Turlej, Renata Gluza i Grzegorz Kopacz.

Patronami konkursu są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, RMF FM, Gazeta Wyborcza, BRGL, optAd360, Fundacja Fulbrighta, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Hotel Bukovina, Zamek Królewski w Warszawie, Izba wydawców Prasy i Panasonic Lumix.

Drodzy Czytelnicy, staramy się pracować jak najlepiej z myślą o Was. Zawsze jesteśmy wdzięczni za dobre słowo, bo uskrzydla, ale i za krytykę, bo mobilizuje. Miło, że jesteście nam wierni. To jest najważniejsze.