Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Problemy z wątrobą: objawy i leczenie

01.03.2021 14:44 | 0 komentarzy | 747 odsłon | red

Materiał promocyjny

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Jest ona odpowiedzialna za prawidłowy metabolizm, magazynowanie żelaza i witaminy A czy D, a także oczyszcza i filtruje krew z substancji toksycznych. Z uwagi na wiele funkcji, jakie ona spełnia, należy stale kontrolować jej stan i być świadomym, jakie objawy wskazują na chorobę wątroby. Jeśli okaże się, że nasza wątroba jest chora, konieczne będą odpowiednie leki na wątrobę. Jak rozpoznać zatem, że wątroba nie funkcjonuje właściwie?
0
Problemy z wątrobą: objawy i leczenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Główne objawy chorej wątroby

Mimo że wiele schorzeń wątroby przebiega początkowo bezobjawowo, najczęściej występującym wskaźnikiem jest ból brzucha. Najczęściej jest to ucisk na dole brzucha, po prawej stronie. Ważnym faktem jest to, iż wątroba sama w sobie nie boli, gdy jest chora puchnie i uciska inne organy, stąd uczucie dyskomfortu.

Kolejnym objawem, świadczącym o chorobie wątroby jest zmiana koloru moczu. U zdrowej osoby powinien mieć on barwę jasną, tak zwaną "słomkową". U chorego będzie on koloru ciemnego, krwistego. W tym przypadku należy udać się do lekarza, z podejrzeniem zaburzenia funkcjonowania wątroby.

Następnym z objawów, mogących wskazywać na chorobę wątroby są obrzęki. Pojawiają się one na twarzy, rękach, nogach i wokół kostek. Szczególnie widoczne mogą być rano, wskazują one na upośledzenie wątroby.

Innym, charakterystycznym objawem schorzeń wątroby są przebarwienia i nadwrażliwość skóry. Szczególnie wskazywać może na to zażółcenie, swędzenie i nadwrażliwość na dotyk. Jest to efekt problemów wątroby z odfiltrowywaniem toksyn.

Innymi objawami mogą być; utrata apetytu, nudności, spadek masy ciała, ginekomastia, hipogonadyzm, wodobrzusze i powiększenie śledziony. Jeśli wymienione wcześniej objawy utrzymują się przez dłuższy czas, z pewnością należy udać się do lekarza, ponieważ najprawdopodobniej cierpimy na chorobę wątroby. Aby pomóc nam w leczeniu wątroby, z pewnością przepisane zostaną odpowiednie leki na wątrobę.

Chora wątroba - leczenie

Często ciężko jest rozpoznać, jaki dokładnie organ nie funkcjonuje prawidłowo. Najczęściej lekarz, zanim przepisze leki na wątrobę, wykona USG wątroby, które pomoże w wykryciu takich zmian jak; guzy, torbiele, kamienie żółciowe, czy stłuszczenia. Podczas leczenia wątroby stosowane są różne terapie farmakologiczne, ważne jest także wprowadzenie specjalnej diety.

Jeśli nie mamy chorej wątroby, ale obawiamy się takiej możliwości, warto zaopatrzyć się w suplementy, które zapobiegają temu schorzeniu. Będą one pomocne również dla osób walczących z chorobami wątrobowymi. Apteka internetowa jest miejscem, gdzie znaleźć można nie tylko leki na wątrobę, ale też specjalne suplementy, wspomagające wątrobę, które zawierają m.in ostropest, cynk i magnez. Składniki te nie tylko pomagają w walce z chorobą, ale też działają ochronnie i regeneracyjnie. Polecane jest także korzystanie z ziół na wątrobę, które również można kupić w aptece internetowej. Mieszanki ziół, zawierające miętę, koper włoski i pokrzywę, znane są ze swoich korzystnych właściwości.

Chcąc dbać o wątrobę, należy również pamiętać o ruchu na świeżym powietrzu, dobrej diecie, a także odpowiedniej ilości snu.

Materiał promocyjny