Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Mieszkańcy czekali na burmistrza. Nie przyszedł

26.01.2021 11:00 | 7 komentarzy | 3 238 odsłony | Marek Oratowski
Mieszkańcy ulicy Matejki w Libiążu w poniedziałek chcieli się spotkać z burmistrzem, by na miejscu pokazać mu, w jakim stanie jest ich droga. Nie doczekali się jednak na Jacka Latkę.
7
Mieszkańcy czekali na burmistrza. Nie przyszedł
Na ulicy Matejki często zbiera się woda, fot. Fb
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Burmistrza zaprosiła na ulicę w imieniu mieszkańców radna Agnieszka Siuda. Jednak Jacek Latko pisemnie odpowiedział na to zaproszenie na stronie internetowej urzędu. Przekonywał, że ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie weźmie udziału w wizji lokalnej. Burmistrz zapewnił, że zna stan drogi. Przypomniał, że w 2020 roku została tam wykonana kanalizacja burzowa.

Spotkanie mieszkańców na ulicy Matejki odbyło się pomimo braku przedstawicieli urzędu.

"Należy tu zaznaczyć, iż wszyscy mieszkańcy jak również obecny wraz ze mną radny Jarosław Łabęcki zachowali obowiązujący reżim sanitarny (zachowana odległość, maseczki). Mieszkańcy nie kryli rozczarowania. W zasadzie trudno się im dziwić, gdyż odmowa przybycie na spotkanie z kilkoma mieszkańcami na świeżym powietrzu jest niczym w porównaniu np. z udziałem w uroczystości otwarcia nowego szybu na kopalni Janina, na które to zaproszenie burmistrz odpowiedział swoją obecnością. Można odnieść wrażenie, że tam gdzie nie ma się ochoty korzystać z zaproszenia wygodnie jest powołać się na pandemię, aczkolwiek mogę się mylić. Jednak chciałabym z tego miejsca w imieniu swoim oraz oczywiście mieszkańców ul. Matejki podziękować panu burmistrzowi Jackowi Latko za deklarację, jaką złożył w opublikowanym dzisiaj oświadczeniu, że będzie proponował libiąskiej radzie miejskiej wprowadzenie zadania dotyczącego przebudowy ul. Matejki do tegorocznego budżetu. Te słowa są dla tych ludzi nadzieją na godne życie. Czekam z niecierpliwością na sesję mającą się odbyć 26 lutego, aby móc poprzez podniesienie ręki wyrazić swoją aprobatę dla modernizacji tej drogi" - napisała na swoim profilu na Facebooku radna Agnieszka Siuda.