Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Co z budynkiem po wyższej szkole? Burmistrz ma jakieś pomysły, ale szczegółów nie zdradza

25.01.2021 13:48 | 5 komentarzy | 3 012 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Wielka niewiadoma. Tak w skrócie można powiedzieć o tym, co dalej będzie się działo w budynku dawnej wyższej szkoły w Chrzanowie przy ul. Woynarowskiej.
5
Co z budynkiem po wyższej szkole? Burmistrz ma jakieś pomysły, ale szczegółów nie zdradza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak już pisaliśmy, gmina zawarła akt notarialny z Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie, obecnie w stanie likwidacji. Dotyczył on zakupu połowy udziałów w tej nieruchomości przy ul. Woynarowskiej.

Gmina ma teraz połowę udziałów w nieruchomości, jednak fizyczny podział nie został na razie dokonany. Władze gminy już szukają ewentualnych dzierżawców nieruchomości, ale liczą się z tym, że w tej sytuacji muszą ewentualny wynajem uzgodnić z WSTE.

W miniony piątek obiekt obejrzeli szefowie dwóch związków - komunalnego i komunikacyjnego. Przeniesienie ich siedzib na ul. Woynarowską to jeden z pomysłów. Pierwszy ze związków płaci 5 tys. zł za najem przy ul. Piłsudskiego. Drugi ma siedzibę w budynku należącym do gminy przy alei Henryka. Jak oceniają propozycję przeprowadzki? Na razie z umiarkowanym optymizmem.

To niejedyne pomysły. Nieoficjalnie mówi się też, że burmistrz Chrzanowa planuje wynająć lokum na Woynarowskiej dla TBS. Część lokali miałaby być też wynajęta w ramach np. start up.
Zapytany o to burmistrz ucina jednak temat: - Jest za wcześnie. Na razie nie ma żadnej decyzji - mówi.

I dodaje, że na razie trwają rozmowy i planowane są kolejne spotkania. Także ze współwłaścicielem nieruchomości w celu uzgodnienia zasad przyszłego zarządzania obiektem.