Od piątku, 8 stycznia, skierowania do specjalistów mają być wystawiane przez lekarzy jedynie w formie elektronicznej.
Chodzi np. o okulistę albo kardiologa. Pod tym względem ma się skończyć "era papierowa".
W przypadku e-skierowania, podobnie jak to jest z funkcjonującymi już e-receptami, lekarz wprowadzi dane pacjenta do systemu gabinetowego, podłączonego do platformy e-zdrowie lub za pomocą aplikacji gabinet.gov.pl.
Jeśli ktoś posiada Internetowe Konto Pacjenta, to otrzyma SMS-a z czterocyfrowym kodem lub e-maila z pdf-em. Jeżeli nie ma IKP, dostanie wydruk informacyjny e-skierowania.
- Jeśli pacjentowi nie posiadającemu IKP lekarz rodzinny wystawi skierowanie podczas teleporady, to trzeba poprosić go o podanie kodu skierowania. Potem należy zadzwonić do rejestracji i podać nr PESEL oraz wspomniany kod. Na jego podstawie pacjent zapisywany jest na termin - wyjaśnia Jacek Bojdoł prezes ZLA w Chrzanowie.
Zachęca wszystkich do zakładania Internetowego Konta Pacjenta, gdyż ono daje możliwość kontroli i weryfikacji historii choroby, a także procesu leczenia.
E-skierowanie, po wprowadzeniu jest automatycznie przypisywane do wybranej placówki. Nie można go zrealizować w innej.
Lekarz będzie mógł wystawić papierowe skierowanie w przypadku awarii i braku dostępu do internetu lub systemu gabinetowego albo systemu e-zdrowie.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Brawo PiS!
0 0
nie mam smartfona.. rząd mi kupi żębym dostał skierowanie??
0 0
będą e - trupy