Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Były komendant straży pożarnej pokieruje muzeum

30.12.2020 09:45 | 20 komentarzy | 11 986 odsłon | Michał Koryczan
Marek Bębenek będzie od stycznia pełniącym obowiązki dyrektora muzeum w Wygiełzowie.
20
Były komendant straży pożarnej pokieruje muzeum
Marek Bębenek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Końcem tego roku Markowi Grabskiemu, dyrektorowi Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, kończy się druga kadencja. Zarząd województwa małopolskiego ogłosił więc konkurs na to stanowisko.

Jak poinformował Michał Drewnicki, p.o. kierownika biura prasowego UMWM, ze względu na sytuację epidemiczną i wynikające z tego ograniczenia, nie ma możliwości zorganizowania posiedzenia komisji konkursowej i tym samym zakończenia postępowania konkursowego do czasu zakończenia trwającej kadencji dyrektora, czyli do 31 grudnia.

Zgodnie z ostatnią uchwałą zarządu województwa małopolskiego, termin zakończenia procedury konkursowej został wydłużony do 26 lutego 2021 r.

Od stycznia pełniącym obowiązki dyrektora muzeum w Wygiełzowie będzie Marek Bębenek (do czasy rozstrzygnięcia konkursu). To były Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz wieloletni szef PSP w Chrzanowie.

- Na pewno jest to duża różnica w porównaniu z tym, co wcześniej robiłem zawodowo. Wyzwań jest sporo, nie ma co ukrywać. Jest sprawa budowy Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, o którym rozmawiałem z marszałkiem, zanim jeszcze pojawiła się koncepcja podległości pod skansen. Liczy się każdy dzień i każdy grosz. Nie oznacza to jednak, że resztę spraw trzeba odłożyć na półkę. Od spraw naukowych i historycznych są pracownicy. Nie będę zmieniał ani historii, ani wystaw - mówi Marek Bębenek.

Marek Grabski, który złożył ofertę w konkursie (oprócz niego kandyduje jeszcze jedna osoba), 31 grudnia przestaje pełnić funkcję dyrektora Muzeum w Wygiełzowie.

- Pakuję swoje zabawki i 4 stycznia idę się zarejestrować do urzędu pracy. Co dalej? Tego na razie nie wiem. Do emerytury zostały mi nieco ponad dwa lata - mówi Marek Grabski.

 

Przeczytaj również:

Zagłosuj na naszą kandydatkę na Miss Polski Nastolatek

Trener ocenił rundę jesienną na czwórkę z plusem

Wiemy, kiedy zamkną wiadukty w Chrzanowie. Którędy pojadą autobusy?

Jakie filmy i seriale kręcono na ziemi chrzanowskiej?

Małopolskie ligi piłkarskie mają sponsora tytularnego

Kradzież następnego katalizatora. Tym razem w Libiążu

Co Władysław Łokietek robił w okolicach Trzebini?

Sołtys oglądał w Argentynie mecz Boca Juniors z River Plate (WIDEO, ZDJĘCIA)