Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nie tylko skrobaczki. Jak pozbyć się śniegu i lodu z zamarzniętych szyb samochodu?

22.11.2020 12:00 | 7 komentarzy | 2 971 odsłony | Marek Oratowski
Samochód pozostawiony na mroźną noc oznacza niechybnie poranną walkę ze śniegiem i lodem osadzonym na szybach. Kierowcy już zaczynają znów tego doświadczać. Są jednak sposoby szybkiego poradzenia sobie w takiej sytuacji.
7
Nie tylko skrobaczki. Jak pozbyć się śniegu i lodu z zamarzniętych szyb samochodu?
fot. ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powszechnie stosowane skrobaczki nie są optymalnym sposobem na pozbycie się lodu z zamarzniętej szyby, choć chyba najczęściej stosowanym. Może się bowiem zdarzyć, że drobinki brudu i kurzu znajdujące się na szybie, przyciśnięte skrobaczką mogą szybę porysować.

Niekiedy nie mamy pod ręką nawet skrobaczki. W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się na przykład plastikowa karta. Najlepiej stara, nieaktywna, bo skrobanie nią szyb stwarza ryzyko jej uszkodzenia.

Jednak warto postawić na inne sposoby. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które z lodem na szybie radzą sobie bardzo skutecznie. Choćby odmrażacz szyb w płynie. Możemy sobie taki płyn przygotować sami. Na przykład wystarczy połączyć wodę i alkohol izopropylowy w proporcji 1:3. Roztwór wystarczy przelać do spryskiwacza.

Najlepiej jednak nie dopuścić do pojawienia się lodu na szybach. Wystarczy założyć na nie specjalne maty. Można też do tego celu wykorzystać ręcznik lub kawałek kartonu.

A Wy jakie macie sposoby na pozbycie się lodu i śniegu z szyb swojego samochodu?