Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Znany trener siatkówki i telewizyjny komentator pochodzi z Chrzanowa

11.07.2020 18:30 | 0 komentarzy | 3 990 odsłony | Marek Oratowski

Niewiele osób wie, że komentator i były trener siatkówki Ireneusz Mazur urodził się w Chrzanowie. Za dwa dni będzie świętował kolejne urodziny.

0
Znany trener siatkówki i telewizyjny komentator pochodzi z Chrzanowa
Ireneusz Mazur, fot. Wikipedia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyszedł na świat w Chrzanowie 13 lipca 1957 roku. Za dwa dni skończy więc 63 lata. Jego matka pracowała we Fabloku. Mieszkał w Chrzanowie przez pierwsze dwa lata życia. Potem przeniósł się do Buska-Zdroju. Jako siatkarz nie zrobił wielkiej kariery.

Sukcesy osiągnął jako trener. Absolwent AWF w Krakowie wywalczył tytuł mistrza Europy i świata z juniorskim zespołem narodowym. Grali w nim m.in. Paweł Zagumny i Piotr Gruszka.

Reprezentacja seniorska Polski pod jego wodzą (przejął drużynę po Hubercie Wagnerze) zadebiutowała w 1998 roku w Lidze Światowej. Sprawiła sensację, wygrywając 3-2 z Rosją. Mazur pracował z biało-czerwonymi dwa sezony. Jako trener klubowy ze Skrą Bełchatów zdobył dwa tytuły mistrza Polski.

Od ponad 10 lat jest uznanym komentatorem siatkówki w Polsacie Sport. W tej stacji komentował m.in. mecze mistrzostw świata i Europy, Ligi Światowej oraz Ligi Mistrzów.