Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pielęgniarki dziękują za piękne maseczki

22.03.2020 11:30 | 1 komentarz | 10 276 odsłon | Ewa Solak

Ponad 200 maseczek uszytych przez wolontariuszy już służy pielęgniarkom na oddziałach intensywnej terapii oraz neurologii w chrzanowskim szpitalu. Kolejne powędrują także do domów pomocy i przychodni w okolicy.

1
Pielęgniarki dziękują za piękne maseczki
Pielęgniarki: Agnieszka Stachańczyk, Monika Smalec, Bożena Szydło i Paulina Mroczkowska dziękują za maseczki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Są bardzo ładne, ogromnie dziękujemy za tak piękny gest - mówi Kinga Romanowska-Kulczyk, pielęgniarka koordynująca na OIT w chrzanowskim szpitalu.

Maseczki nie mają atestów, więc nie mogą być wykorzystywane przy zabiegach. Są jednak wysterylizowane i nadają się do czynności higienicznych wykonywanych przy pacjentach.

- Podczas pracy zabiegowej musimy stosować maseczki medyczne z atestem. Mamy zabezpieczoną ich odpowiednią ilość - mówi pielęgniarka.

Te, uszyte przez wolontariuszy tworzących grupę „Chrzanów szyje maski dla medyków" i nadal przekazywane szpitalowi, trafią do domów pomocy, przychodni i innych instytucji w okolicy.

Każdy może przekazać pieniądze na sprzęt poprzez Fundację na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie lub stronę zrzutka.pl, gdzie prowadzona jest społeczna zbiórka pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej.

Przeczytajcie także:

Pustki na targu, klienci poszli do marketów (WIDEO)

Kto złamie kwarantannę, ten słono zapłaci

Nadleśniczy zakazał wstępu do lasu

Koronawirus. PZPN zawiesił rozgrywki piłkarskie na jeszcze dłużej

Uwaga pasażerowie! Będzie mniej kursów autobusów miejskich