Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Michał Kowalik znalazł nowy klub. Chce pomóc mu w walce o awans

12.02.2020 21:54 | 2 komentarze | 3 515 odsłony | Michał Koryczan

Wychowanek trzebińskiego MKS i jeden z liderów tej drużyny zagra w rundzie wiosennej w zespole Wiślan Jaśkowice, wicelidera czwartej ligi piłkarskiej.

2
Michał Kowalik znalazł nowy klub. Chce pomóc mu w walce o awans
Michał Kowalik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Michał Kowalik spędził w klubie z Trzebini kilkanaście lat. Był jednym z architektów największych sukcesów MKS w historii.

Dwukrotnie świętował z „żółto-czarnymi" awans do trzeciej ligi i przez trzy sezony występował z zespołem na tym poziomie rozgrywek. Na trzecioligowym froncie rozegrał 76 meczów i strzelił 15 bramek.

Kilka tygodni temu zapowiedział, że opuszcza szeregi trzebińskiego MKS. W środę poinformował, że został oficjalnie zawodnikiem Wiślan Jaśkowice.

- Mam nadzieję, że w dużym stopniu pomogę drużynie w awansie do trzeciej ligi. Jestem dobrej myśli i odzyskuję moc w nogach - mówi Michał Kowalik.

Na półmetku czwartoligowych rozgrywek zespół z Jaśkowic zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Cracovii II traci dwa punkty.

W rundzie jesiennej „Kowal" będzie miał okazję zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi. W meczu 22. kolejki, zaplanowanej na 11 kwietnia, Wiślanie podejmą na swoim terenie trzebiński MKS.

Czytaj również: Piłkarski raport transferowy - tydzień drugi