Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Piłkarze Fabloku Chrzanów spotkali Łukasza Piszczka (ZDJĘCIA)

04.11.2019 21:25 | 0 komentarzy | 5 473 odsłon | Michał Koryczan

Młodzi chrzanowscy futboliści gościli przez kilka dni w Dortmundzie. Co tam robili?

0
Piłkarze Fabloku Chrzanów spotkali Łukasza Piszczka (ZDJĘCIA)
Zawodnicy Fabloku Chrzanów mieli okazję spotkać się z Łukaszem Piszczkiem. Fot. Z archiwum Łukasza Matusika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czerwcu drużyna Fablok wygrała krajowy finał turnieju o puchar firmy Deichmann, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski do lat trzynastu. W nagrodę pojechali do Dortmundu.

- W ubiegły piątek mieliśmy okazję zwiedzić stadion Borussii Dortmund. W sobotę obejrzeliśmy na żywo mecz tego zespołu z VfL Wolfsburg. Niesamowita sprawa. Na stadionie był prawie komplet, bo przeszło 80 tysięcy osób. Atmosfera na słynnej trybunie z miejscami stojącymi robiła wrażenie - mówi Łukasz Matusik, trener chrzanowskiej drużyny.

W niedzielę razem z zawodnikami miał okazję zobaczyć centrum treningowe Borussii i spotkać się z Łukaszem Piszczkiem, piłkarzem tego klubu oraz reprezentacji Polski, a takze odwiedzić muzeum niemieckiego futbolu.

Do Dortmundu pojechali zwycięzcy czerwcowego turnieju. Konrad Machowski, Maciej Kubala, Oskar Stępniak, Igor Kurdziel i Filip Śmiłek nadal bronią barw Fabloku. Z kolei Piotr Zieliński gra obecnie w Legii Warszawa, Dawid Kraczka i Tomasz Dusik w Wiśle Kraków, Dawid Szewczyk w Zagłębiu Sosnowiec, a Mateusz Tekieli w Rekordzie Bielsko-Biała.