Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Pendrive - na co zwrócić uwagę wybierając pamięć przenośną?

08.08.2019 15:27 | 0 komentarzy | 853 odsłony | red

Materiał promocyjny

Pamięć przenośna to jedno z najbardziej popularnych akcesoriów, z którego korzystają praktycznie wszyscy, bez względu na profesję. Ze względu na niską wagę oraz kompaktowe rozmiary, pendrive jest niezwykle mobilny i zmieści się nawet w najmniejszej damskiej torebce. W zależności od modelu, pomieści nawet kilka tysięcy zdjęć, wiele godzin materiału wideo i ogromną liczbę dokumentów tekstowych. Czym kierować się przy wyborze konkretnej pamięci przenośnej?

0
Pendrive - na co zwrócić uwagę wybierając pamięć przenośną?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przeznaczenie pendrive - na co zwracać uwagę?

Jedną z najważniejszych rzeczy, które warto zrobić przed zakupem pamięci przenośnej jest dokładne określenie teraźniejszego przeznaczenia oraz przyszłych możliwości wykorzystania. W przypadku gdy obecnie pendrive będzie wykorzystywany do przenoszenia różnych dokumentów tekstowych, a w późniejszym okresie będzie służył do kopiowania materiału wideo zarejestrowanego kamerą, nie warto kupować dwóch sztuk, tylko od razu sięgnąć po bardziej zaawansowanych model, charakteryzujący się szeroką funkcjonalnością i wszechstronnym zastosowaniem.

  • Pendrive o pojemności 256 GB, pomimo ogromnej pojemności, nie różni się pod względem rozmiarów fizycznych od pamięci przenośnej oferującej np. 8 GB wolnej przestrzeni. Tego typu modele są wykorzystywane głównie przez fotografów, grafików oraz filmowców, którzy cenią wysoki komfort pracy. Kupując pendrive charakteryzujący się bardzo dużą pojemnością warto zwrócić uwagę na rodzaj interfejsu, który jest m.in. odpowiedzialny za szybkość transferu danych. Prędkość zapisu i odczytu jest szczególnie istotna w przypadku przenoszenia dużych plików lub setek, a nawet tysięcy małych między urządzeniami. Warto wybierać modele oznaczone 3.0 lub 3.1, gwarantujące bardzo wysokie prędkości transferowe.
  • Pamięć przenośna o pojemności 128 GB jest często wybierana przez osoby, które hobbystycznie zajmują się fotografią lub filmowaniem. Taka ilość wolnej przestrzeni jest w zupełności wystarczająca również dla projektantów oraz architektów, którzy pracują w różnego rodzaju programach komputerowych.
  • Dla osób sporadycznie korzystających z pendrive’a i głównie przenoszących niewiele danych, polecane są modele 64, 32 lub 16 GB, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do pojemności. Ponadto,wyróżniają się solidną konstrukcją oraz dodatkami takimi jak miejsce do zawieszenia smyczki.

Pendrive - dodatkowe informacje

Większość modeli pamięci przenośnej jest zamknięta w lekkiej, aczkolwiek wytrzymałej obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego. Jednak gdy wybrany pendrive będzie wykorzystywany w trudnych warunkach, warto zwrócić uwagę na metalowe egzemplarze, które charakteryzują się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zapewniają stabilne działanie, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji.

Osobom, którym często zdarza się gubić drobne przedmioty, szczególnie polecane są pendrive’y z wysuwanym portem USB lub modele bez zatyczki. Warto również dodać, że pamięć przenośna niewiadomego pochodzenia, choć niejednokrotnie kusi odrobinę niższą ceną, może nie spełniać swojej podstawowej funkcji. Zdarza się, że opis parametrów technicznych, w tym pojemności oraz prędkości zapisu i odczytu danych, nie znajduje odzwierciedlenia w codziennym użytkowaniu. Podczas zakupu konkretnego modelu, warto wybierać sprawdzone sklepy, które mają wieloletnie doświadczenie w sprzedaży pamięci przenośnej renomowanych marek. Ponadto, w takich sklepach można liczyć na pomoc na każdym etapie zakupów, a także rzetelne doradztwo ze strony doświadczonych pracowników.

Materiał promocyjny