Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Remis Trzebini z byłym drugoligowcem. Dwóch nowych piłkarzy w kadrze MKS

27.07.2019 14:30 | 4 komentarze | 4 883 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 15:10

AKTUALIZACJA

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia zremisowali na wyjeździe z Przebojem Wolbrom, w swoim trzecim przedsezonowym meczu kontrolnym.

4
Remis Trzebini z byłym drugoligowcem. Dwóch nowych piłkarzy w kadrze MKS
Krzysztof Pająk, bramkarz MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Sparingi

Przebój Wolbrom - MKS Trzebinia 0-0

MKS: K. Pająk, testowany, Kwiecień, Górka, Jarosz, Wierzba, Kiczyński, Zybiński, Mrożek, Szczurek, Wilczek oraz Sz. Kurek, Sochacki, Blaszke, Bugdalski, Bigaj, Kowalik.

Jeszcze dziesięć lat temu sobotni rywal „żółto-czarnych" rywalizował w drugiej lidze. Barw Przeboju bronili wtedy m.in. Patryk Kiczyński (obecny zawodnik MKS), Damian Lickiewicz (zawodnik MKS Libiąż, a wcześniej m.in. trzebiński MKS, Nadwiślanin Gromiec, Górnik Libiąż i Zagórzanka Zagórze), Artur Szlęzak (pomocnik Nadwiślanina Gromiec, a wcześniej Górnika Libiąż i Orła Balin) czy Piotr Tomasik (piłkarz ekstraklasowej Wisły Płock, a wcześniej m.in. Lecha Poznań i Jagielloni Białystok).
Dziś zespół Przeboju rywalizuje w krakowskiej klasie okręgowej. W sobotnim sparingu drużyna z Wolbromia zremisowała bezbramkowo z MKS, dla którego był to trzeci przedsezonowy mecz kontrolny (w poprzednich spotkaniach trzebinianie zremisowali z Unią Dąbrowa Górnicza oraz przegrali z LKS Czaniec).
Trener MKS Mariusz Wójcik ponownie nie mógł skorzystać z wszystkich piłkarzy z kadry zespołu. W sparingu zabrakło m.in. Tomasza Wróbla, Pawła Sawczuka, Mateusza Marszałka, Jakuba Horawy, Jana Martyniaka i Jakuba Pająka.
W sobotnim pojedynku w szeregach "żółto-czarnych" pojawiło się dwóch zawodników, którzy dołączą do kadry zespołu. To grający ostatnio w KS Olkusz Mateusz Mrożek (może występować na bokach obrony lub pomocy) oraz pomocnik Krystian Bigaj (z Promyka Bolęcin). Na boisku pojawił się również testowany obrońca.
Planowany na najbliższą środę mecz MKS z Iskrą Pszczyna nie dojdzie do skutku, bo rywal odwołał to spotkanie. Trzebinianie szukają sparingpartnera na ten dzień.

Wyniki innych sparingów:

Unia Kwaczała - SPRiN Regulice 6-5

Szczakowianka Jaworzno - MKS Fablok Chrzanów 10-0 (ze względu na burzę, mecz trwał 65 minut)