Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

PO porozumiała się z PiS. Napisali do Prezydenta RP i premiera w obronie libiąskiej Janiny

01.07.2019 19:15 | 13 komentarzy | 8 707 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Platforma Obywatelska zaraz po informacjach o zamiarze sprzedaży ZG Janina podobny dokument chciała poddać pod głosowanie radnych sejmiku wojewódzkiego końcem maja. Rządzący wrócili ją jednak do dalszych prac. 1 lipca dokument ponownie trafił pod obrady i został przyjęty jednogłośnie.

13
PO porozumiała się z PiS. Napisali do Prezydenta RP i premiera w obronie libiąskiej Janiny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od początku chcieliśmy wypracować wspólne stanowisko. Stąd to wycofanie w maju - tłumaczy Rafał Kosowski, radny wojewódzki (PiS).

- Przed tym ostatnim posiedzeniem pracowałem nad treścią razem z Rafałem Kosowski - informuje radny opozycji Tadeusz Arkit (PO).

W rezolucji, która dotyczy nie tylko Janiny, ale także drugiej z małopolskich kopalń węgla w Brzeszczach, możemy przeczytać m.in. "Sejmik Województwa Małopolskiego apeluje do wszystkich władz, instytucji i osób mających wpływ na funkcjonowanie sektora energetycznego, w tym sektora wydobywczego, o prowadzenie polityki uwzględniającej dotychczas poczynione duże inwestycje modernizacyjne w kopalniach małopolskich, które powinny przynieść efekty ekonomiczne oraz uwzględniającej zminimalizowanie kosztów społecznych wobec tak ważnych dla regionu zakładów pracy".

Rezolucja trafi do Prezydenta RP, premiera, parlamentarzystów i spółki Tauron.

 

Ludzie:

Tadeusz Arkit

Tadeusz Arkit

Prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.