Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Od czego zacząć wędkarstwo Muchowe?

14.06.2019 11:05 | 0 komentarzy | 1 331 odsłona | red

Materiał promocyjny

Metod łowienia ryb jest naprawdę dużo. Czy wiesz, czym tak naprawdę jest wędkarstwo muchowe? Wędkarstwo muchowe, inaczej zwane fly fishing lub też muszkarstwem, jest jednym ze sposobów łowienia ryb. O tym rodzaju wędkarstwa możemy powiedzieć, że należy do bardzo aktywnych form łowienia ryb.

0
Od czego zacząć wędkarstwo Muchowe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Metod łowienia ryb jest naprawdę dużo. Czy wiesz, czym tak naprawdę jest wędkarstwo muchowe? Wędkarstwo muchowe, inaczej zwane fly fishing lub też muszkarstwem, jest jednym ze sposobów łowienia ryb. O tym rodzaju wędkarstwa możemy powiedzieć, że należy do bardzo aktywnych form łowienia ryb. Co więcej, wędkarstwo muchowe cieszy się coraz to większą popularnością. O co tutaj dokładnie chodzi? Podczas łowienia ryb, wykorzystuje się haczyki bezzadziorowe, by w jak najmniejszym stopniu uszkodzić złowiony okaz. Po złowieniu ryby następuje wypuszczenie jej z powrotem do wody. Jeśli zamierzasz zacząć przygodę z wędkarstwem muchowym, powinieneś wiedzieć kilka niezbędnych informacji, które pozwolą na solidne i profesjonalne przygotowanie. Po pierwsze, wędkarz muchowy wykorzystuje do łowienia kompletnie inne wędziska niż w pozostałych metodach łowienia ryb. Wędka w wędkarstwie muchowym jest znacznie lżejsza, a rękojeść umiejscowiona jest powyżej kołowrotka. Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniej wędki, zdecyduj się na taką, która jest w przedziale od 2,2 m do 3 m. Charakterystyczną cechą kołowrotka muchowego jest ruchoma szpula, na którą zostaje zawinięta specjalistyczna linka. Jeśli chodzi o linkę, może być ona nie tylko pływająca, ale także tonąca lub pośrednia. Dobierając odpowiedni sprzęt do wędkarstwa muchowego, nie powinniśmy zapominać o specjalnym ubiorze. W jego skład wchodzą przede wszystkim: spodniobuty, kapelusz, kamizelka, a także dobre okulary polaryzacyjne, które umożliwią łatwiejszą obserwację wody. Wygodny i komfortowy strój pozwoli w pełni cieszyć się wędkarstwem i miło spędzonym czasem nad wodą.
Bardzo duże znaczenie w tej metodzie połowu mają także wędkarskie przynęty, bez których nie złowimy niestety żadnych okazów. Do łowienia ryb, posłużą tutaj sztuczne muchy, które imitują wodne owady na różnorodnych etapach rozwoju. Znaczącym aspektem w wykorzystywaniu przynęt jest odpowiednie podejście. Zupełnie inaczej wygląda łowienie na suchą muchę, na mokrą muchę, na nimfę czy też na streamera.

Jakie ryby możemy złowić metodą wędkarstwa muchowego?
W Polsce, wykorzystując tę metodę, złowimy przede wszystkim pstrągi oraz lipienie. Tak naprawdę, metodą wędkarstwa muchowego, możemy złowić niemal każdą rybę. Popularne jest łowienie troci, łososi lub głowacic. Decydując się na tę metodę możemy mieć pewność tego, że będziemy z niej czerpać ogromną radość. Z całą pewnością można ją traktować jako pasję i hobby.

Artykuł opracował internetowy sklep wędkarski - iwedkarski.pl

Materiał promocyjny