Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ten pamiętny mecz w Babicach obejrzało tysiąc kibiców

10.06.2019 19:30 | 5 komentarzy | 4 045 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 22:30

Dokładnie dwa lata temu piłkarze Victorii 1918 Jaworzno pokonali na wyjeździe Arkę, zapewniając sobie awans do okręgówki. Takiej frekwencji jak wtedy, jeszcze nigdy na meczu w Babicach nie było.

5
Ten pamiętny mecz w Babicach obejrzało tysiąc kibiców
Oprawa kibiców Victorii podczas meczu w Babicach w czerwcu 2017 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To był prawdziwy hit sezonu 2016/17 chrzanowskiej A-klasy. Obie ekipy zdominowały całkowicie tamte rozgrywki.

W przedostatniej kolejce, 10 czerwca 2017 r., Arka Babice podejmowała na swoim terenie ekipę z Jaworzna.

Spotkanie przyciągnęło około tysiąca widzów. Takie frekwencji na obiekcie Arki jeszcze nie było.
Duża w tym zasługa fanów Victorii, którzy licznie zawitali do Babic, głośno wspierając swój zespół.

Kibice z Jaworzna mieli po meczu powody do wielkiej radości. Ich drużyna wygrała i co ważne zapewniła sobie tym samym upragniony awans do okręgówki.

- Bardzo się cieszę. Szybko otrząsnęliśmy się po tej niefortunnie straconej bramce na 0-1. Mogliśmy nawet zdobyć więcej goli, bo przy niekorzystnym rezultacie Arka się odkryła. Rywale też mieli jednak swoje sytuacje. Los się wyrównuje. U siebie nie mieliśmy szczęścia z Babicami. Tutaj zagraliśmy skuteczniej niż na swoim terenie. Lepiej nie mogliśmy sobie tego wymarzyć. Tylu kibiców przyjechało, wygrana i awans na terenie przeciwnika. Ciężka praca chłopaków zaowocowała. Szkoda mi Arki, bo w tym sezonie dwa zespoły zasłużyły na awans - mówił po spotkaniu w rozmowie z „Przełomem" Tomasz Kijewski, szkoleniowiec Victorii.

Drużyna gospodarzy musiała wtedy ponownie przełknąć gorzką pigułkę. Było to bowiem jej kolejne podejście do klasy okręgowej, ale znów musiała w końcowym rozrachunku uznać wyższość przeciwnika.

Na pierwszy, historyczny awans do okręgówki przyszło Arce czekać jeszcze rok. Obecnie zespoły z Babic i Jaworzna rywalizują w tej samej lidze.