Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kolagen w ciąży - czy warto?

09.04.2019 12:42 | 0 komentarzy | 9 435 odsłon | red

Materiał promocyjny

Kolagen to główne białko tkanki łącznej. Stanowi główny składnik ścięgien i ma bardzo wysoką odporność na rozciąganie. To dzięki kolagenowi nasza skóra jest elastyczna i jędrna.

0
Kolagen w ciąży - czy warto?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ubytek kolagenu powoduje powstawanie zmarszczek i sprawia, że skóra staje się mało napięta. Już w okresie około 25 roku życia ilość kolagenu się zmniejsza. Skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, dopada nas proces starzenia. Na szczęście powstały produkty, które są odpowiednikiem naturalnego kolagenu. Kolagen w proszku, czy kolagen w tabletkach jest dobrze przyjmowany przez organizm ludzki. Bardzo szybko możemy zauważyć poprawę stanu skóry, włosów i paznokci przy odpowiedniej i dobrze dobranej suplementacji.

Kolagen a okres ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. W ciągu tych magicznych dziewięciu miesięcy, zmienia się wszystko w stanie zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Naturalnym, fizjologicznym procesem w ciąży jest przyrost masy ciała kobiety. Przyrost ten może być zróżnicowany ze względu na dietę, czynniki genetyczne, czy aktywność fizyczną ciężarnej. Należy jednak pamiętać, że warto przygotować swoją skórę, dostarczając jej odpowiednią ilość kolagenu, by w tym pięknym, aczkolwiek niełatwym dla organizmu momencie zachować skórę jędrną i elastyczną. Dzięki temu unikniemy szpecących ciało rozstępów, oraz zminimalizujemy ryzyko występowania cellulitu. Niewystarczająca ilość kolagenu w skórze w okresie ciąży, może powodować pękanie krocza, a także może utrudnić wchłanianie się blizn po cięciu cesarskim. Przyjmowanie kolagenu w ciąży pomoże rozwiązać ten problem.

Kolagen morski a ciąża

Wiele kobiet w trosce o swoją skórę zastanawia się, czy będąc w ciąży może stosować kolagen, bez żadnego ryzyka dla jej nienarodzonego dziecka. Rozstępy to prawdziwa zmora wielu matek. Gdy skóra się rozciąga, a brzuszek staje się coraz bardziej widoczny, rozstępy mogą pojawić się z dnia na dzień. I to nie tylko na brzuchu, ale też piersiach, udach, czy pośladkach. O wiele trudniej jest pozbyć się już istniejących rozstępów, warto więc zadbać o swoją skórę, zanim się te pojawią. Właściwa pielęgnacja skóry, zwłaszcza produktami zawierającymi kolagen, może być niezwykle skuteczna. Im wcześniej wprowadzimy właściwą pielęgnację do codziennego rytuału, tym ryzyko powstawania niechcianych defektów będzie mniejsze.

Kolagen pozwala walczyć z oznakami upływającego czasu, wzmacnia skórę, sprawia, że jest ona bardziej napięta i elastyczna. Kosmetyki z kolagenem są w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży, gdyż kolagen to naturalne białko występujące w skórze. Na rynku jest wiele fantastycznych kosmetyków, zawierających kolagen, których stosowanie w ciąży pozwoli zachować młodą i piękną skórę. Należy pamiętać o systematyczności działania, a także można wzmocnić efekt suplementacją doustną. Kolagen rybi ma bardzo prosty skład, wiele kobiet sięga więc po niego bez obaw. Trzeba jednak pamiętać, iż ciąża to szczególny okres i warto zasięgnąć porady swojego lekarza, jeśli zamierzasz wzbogacić swoją dietę o suplementy kolagenowe.

Kolagen w tabletkach w ciąży

Dostarczenie skórze dodatkowego kolagenu, wzmacnia włókna kolagenowe. To właśnie sposób na wzmocnienie skóry i uodpornienie jej na nagłe rozerwanie włókien. Dzięki temu możemy uchronić naszą skórę przed pojawieniem się rozstępów, które pojawiają się zwłaszcza w okresie ciąży, gdy skóra zaczyna się coraz bardziej rozciągać. Po konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym, warto wybrać dla siebie kolagen w najbardziej wygodnej formie. Na rynku jest wiele dobrych produktów, których przyjmowanie poprawi stan naszej skóry i pozwoli cieszyć się pełniej tym cudownym, pełnym oczekiwania okresem, jakim jest ciąża. Kolagen w tabletkach poprawi wygląd nie tylko naszej skóry, ale także zadba o włosy i paznokcie. Dostępny na rynku Class A Collagenkolagen w tabletkach dla kobiet w ciąży został poddany ekspertyzie toksykologiczno-farmakologicznej, która stwierdziła, iż składniki preparatu są odpowiednie dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Dzięki suplementowi uzupełnimy braki naturalnego kolagenu także w tym wyjątkowym okresie.

 

Materiał promocyjny