Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Nocne i świąteczne dyżury lekarskie wrócą do Libiąża?

05.04.2019 19:30 | 1 komentarz | 7 037 odsłon | Marek Oratowski

Na razie w Libiążu nie udało się przywrócić nocnych i świątecznych dyżurów lekarskich, choć pod takimi hasłami szedł do wyborów burmistrz i wielu radnych. Ostatnio jednak pojawiło się światełko w tunelu.

1
Nocne i świąteczne dyżury lekarskie wrócą do Libiąża?
W MCM w Libiążu dyżury lekarskie były pełnione do końca września 2017 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okazuje się, że nie ma szans, by firma prowadząca takie dyżury na zlecenie szpitala w Chrzanowie otworzyła punkt w Libiążu. Przynajmniej do 2021 roku, kiedy obowiązuje obecny kontrakt. Jednak z nowym pomysłem wystąpili radni PiS-u.

- Proponujemy, by w dniach świątecznych i wolnych od pracy, a takich jest w roku około 120, lekarz i pielęgniarka dyżurowali w Miejskim Centrum Medycznym w Libiążu od godziny 12 do 20. Koszt nie powinien przekroczyć 200 tysięcy złotych rocznie. Dyżury takie ułatwią mieszkańcom gminy dostęp do porad medycznych oraz kwalifikowanych usług, jak wykonanie zastrzyków - zaproponował w imieniu klubu PiS na piątkowej sesji radny Krzysztof Kozik.

Zasugerował, by takie dyżury rozpoczęły się od lipca, a gmina przeznaczyła na nie pieniądze przy kolejnej korekcie budżetu. Burmistrz Jacek Latko powiedział nam, że w tej sprawie porozmawia z szefową Miejskiego Centrum Medycznego w Libiążu.

 

Ludzie:

Krzysztof Kozik

Krzysztof Kozik

Związkowiec, polityk z Libiąża