Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

04.03.2019 12:15 | 0 komentarzy | 3 820 odsłony | Alicja Molenda

Katarzyna Paw, dziennikarka sportowa z Alwerni jest autorką 746-stronicowej ksiażki o polskiej reprezentacji męskiej w siatkówce.

0
Kat, Szampon, Guma i inni
Katarzyna Paw i jej książka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Intrygujący tytuł to pseudonimy gwiazd tej dyscypliny sportu, w kolejności: legendarnego trenera Huberta Jerzego Wagnera, jednego z najlepszych atakujących świata Mariusza Wlazłego oraz jednego z najwybitniejszych rozgrywających globu Pawła Zagumnego. 11 marca o 18.00, w krakowskim Klubie "Pod Gruszką" odbędzie się promocja monografii z udziałem gwiazd polskiej siatkówki.

Książka ukazała się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wśród sponsorów znaleźli się m.in. Polski Związek Piłki Siatkowej, Polska Liga Siatkówki, Alwernia Planet, gmina Alwernia, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i Danuta Kapcia.

Ostatni rozdział książki "Kat, Szampon, Guma i inni" powstawał równolegle z mistrzostwami świata 2018, które dla naszej reprezentacji okazały się bardzo szczęśliwe - obroniła tytuł, stając się pierwszą polską drużyną, która tego dokonała. Dzięki temu na okładce znalazło się zdjęcie mistrzów, a w środku pojawia się grubo ponad 100 zdjęć i karykatur.

 

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Przełomu" już w środę.