Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Kto dołączy do drużyny Okoczuka?

03.12.2018 08:48 | 7 komentarzy | 9 816 odsłon | Anna Jarguz

Adamczak, Kiełbalski, Kozub, Lipnicka-Czyszczoń, Siemek - typowanie kandydatów na wiceburmistrza Trzebini trwa. Swoich zastępców burmistrz chce przedstawić w tym tygodniu.

7
Kto dołączy do drużyny Okoczuka?
Burmistrz Jarosław Okoczuk swoich zastępców ma przedstawić w tym tygodniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto jest brany pod uwagę? Mówi się, że wiceburmistrzem może zostać Tadeusz Adamczak, który w poprzedniej kadencji kierował komisją prawa i ochrony środowiska. Co na to sam zainteresowany?

- Zobaczymy - odpowiada Adamczak. W gminie miałby się zająć oświatą i sprawami społecznymi.

Kolejną osobą, wymienianą jako potencjalny kandydat na to stanowisko, jest Anita Lipnicka-Czyszczoń, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. Od kilku dni jej telefon milczy.

Wiele osób spekuluje, że wiceburmistrzem od spraw inwestycyjnych i remontów zostanie Barbara Siemek, która przez wiele lat współpracowała z burmistrzem Adamem Adamczykiem, będąc jego zastępcą. Ma ogromne doświadczenie w tej pracy. Barbara Siemek mówi jednak wprost, że wiceburmistrzem Trzebini nie będzie. Takich rozmów z Jarosławem Okoczukiem w ogóle nie było.

W kuluarach pada też nazwisko byłego radnego Macieja Kozuba. W minionej kadencji kierował komisją budżetu. On sam w temacie nic nie chce powiedzieć.

- Wiceburmistrzów wybiera burmistrz. I to on się wypowie - zaznacza Maciej Kozub.

Tak samo odpowiada Andrzej Kiełbalski, zastępca dyrektora wydziału architektury w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. Są tacy, którzy twierdzą, że to właśnie on zostanie wiceburmistrzem Trzebini.

- W tej kwestii prosiłbym się kontaktować z burmistrzem Okoczukiem - mówi Andrzej Kiełbalski.