Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kandydat PiS-u został pobity podczas rozwieszania plakatów

10.10.2018 16:25 | 25 komentarzy | 12 988 odsłon | Marek Oratowski

Rafał Brożek, kandydat PiS-u w wyborach do chrzanowskiej rady miejskiej dostał w twarz od nieznanego mężczyzny przy tablicy ogłoszeń. Odniósł obrażenia i przebywa na zwolnieniu lekarskim.

25
Kandydat PiS-u został pobity podczas rozwieszania plakatów
Rafał Brożek po pobiciu ma założone szwy fot. archiwum Rafała Brożka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w pobliżu tablicy ogłoszeń przy ulicy Trzebińskiej (naprzeciwko Kauflandu).

- Nakleiłem na niej swoje plakaty wyborcze. Po pewnym czasie podjechałem tam samochodem chcąc sprawdzić, czy jeszcze wiszą. Zobaczyłem wtedy barczystego mężczyznę, który je zalepia. Nie były to materiały wyborcze, ale plakat z jamiś trupimi czaszkami. Wysiadłem z samochodu i zwróciłem mu uwagę. W tym momencie dostałem w twarz i upadłem na ziemię - opowiada pokrzywdzony, który został odwieziony do szpitala. Twierdzi, że było ciemno, a twarz napastnika widział tylko przez krótką chwilę.

Po tym zdarzeniu ma założone szwy na podniebienu, uszkodzoną wargę i dziąsło oraz wybitego zęba. Przebywa na zwolnieniu lekarskim. Rafał Brożek jest rzeczoznawcą majątkowym i biegłym sądowym. Liczy, że sprawca zostanie ukarany.

Rzecznik KPP w Chrzanowie Iwona Szelichiewicz potwierdza wpłynięcie we wtorkowe południe zawiadomienia na policję o tym, że mężczyzna został pobity. Trwa postępowanie w tej sprawie. Sprawcy grozi do trzech lat więzienia.