Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Trzebińscy piłkarze zremisowali z byłym mistrzem Polski

25.07.2018 21:25 | 2 komentarze | 4 423 odsłony | Michał Koryczan

Zawodnicy czwartoligowego MKS Trzebinia zremisowali w środowym sparingu z Szombierkami Bytom.

2
Trzebińscy piłkarze zremisowali z byłym mistrzem Polski
Michał Cząstka (na pierwszym planie) zdobył jedną z bramek dla MKS w meczu z Szombierkami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Sparingi


Szombierki Bytom - MKS Trzebinia 2-2 (0-0)

Gole dla MKS: Michał Cząstka i Michał Kowalik

Trzebinia: Wróbel - K. Jędrzejczyk, Sawczuk, Górka, M. Marszałek, Sz. Kurek, Kalinowski, P. Sermak, J. Pająk, Sochacki, Kowalik oraz Martyniak, Skrzypek, testowany, Kukiełka, Cząstka, Zybiński, Celiński

Szombierki Bytom to kawał historii polskiego futbolu. Klub ten przez 25 sezonów występował na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek (w pierwszej lidze, czyli dzisiejszej ekstraklasie), po raz ostatni w sezonie 1992/93. Największy sukces odniósł w 1980 roku, sięgając po mistrzostwo Polski.
To już jednak przeszłość. Dzisiaj Szombierki grają w śląskiej czwartej lidze, czyli na podobnym poziomie rozgrywkowym co MKS Trzebinia.
Właśnie klub z Bytomia był środowym rywalem sparingowym „żółto-czarnych". Po pierwszej bezbramkowej odsłonie, w drugiej części to goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Do siatki trafiali Michał Cząstka i Michał Kowalik. Miejscowi zdołali jednak wyrównać i spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

- Nasza praca idzie w dobrym kierunku. Zmierzyliśmy się z kolejnym silnym sparingpartnerem. Szombierki zajęły w ubiegłym sezonie drugie miejsce w czwartej lidze. Teraz szukają wzmocnień. Z zespołem trenuje obecnie Tomasz Balul, mający na koncie występy w ekstraklasie. W naszej drużynie zagrał dzisiaj jeden testowany zawodnik. Może grać na boku pomocy lub obrony. Po sobotnim sparingu zdecydujemy, czy dołączy do kadry - mówi Mariusz Wójcik, trener MKS.

W sobotę, 28 lipca, o godz. 11 trzebinianie zagrają na swoim stadionie mecz kontrolny z Unią Dąbrowa Górnicza, prowadzoną przez Piotra Pierścionka, byłego szkoleniowca m.in. Orła Balin i Janiny Libiąż.