Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To może być ostatnia edycja kina plenerowego w Chrzanowie!

12.07.2018 12:37 | 7 komentarzy | 5 323 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Z roku na rok spada zainteresowanie filmowymi seansami pod chmurką na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie. Organizatorzy przyznają, że jeśli w tym roku frekwencja będzie bardzo niska, trzeba się zastanowić, czy kontynuowanie imprezy ma sens. Jest też inny problem.

7
To może być ostatnia edycja kina plenerowego w Chrzanowie!
Chrzanowski telebim ma już 8 lat. Czas go wymienić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Letnie kino plenerowe startuje w Chrzanowe w piątek 13 lipca o godz. 21. Wyświetlona zostanie komedia „Moje wielkie greckie wesele 2". W przypadku brzydkiej pogody seans ma być przeniesiony do sali konferencyjnej MOKSiR.

- Kino plenerowe to dodatkowa atrakcja w naszej wakacyjnej ofercie. Jeśli jednak frekwencja okaże się w tym roku bardzo niska, trzeba się zastanowić nad sensownością jego organizacji. Bywa przecież, że formuła imprez, różnych wydarzeń artystycznych, wyczerpuje się, a oferta kulturalna się zmienia. Jest jeszcze jeden aspekt, który może przesądzić w przyszłości o organizowaniu kina plenerowego. Chodzi o stan techniczny telebimu - mówi Agnieszka Filipowicz, kierownik biura promocji w MOKSiR w Chrzanowie.

Urządzenie ma już 8 lat. Psuje się, a naprawy są kosztowne. Pogarsza się jakość obrazu.

- Od jednej z firm, która serwisowała urządzenie usłyszałam, że to rzadki przypadek, by telebim, umieszczony pod chmurką, czyli narażony na zmiany pogody, bardzo wysokie i niskie temperatury, tak długo działał. Niestety, tego typu urządzenia się zużywają - tłumaczy Agnieszka Filipowicz.

Jeśli miasto chce w przyszłości wyświetlać filmy na Placu Tysiąclecia czy transmitować koncerty podczas Dni Chrzanowa, musi kupić nowy telebim.