Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Trzebiński MKS coraz bliżej niechlubnego rekordu

01.05.2018 11:39 | 0 komentarzy | 2 600 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze MKS Trzebinia nie wygrali w lidze od dziewięciu meczów. To jedna z najgorszych serii w historii klubu.

0
Trzebiński MKS coraz bliżej niechlubnego rekordu
W minioną sobotę MKS był bliski pokonania Motoru. Ostatecznie trzy punkty pojechały jednak do Lublina.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Jakim wynikiem zakończy się mecz Karpat Krosno z MKS Trzebinia?

Ostatni raz w tym sezonie „żółto-czarni" triumfowali w pojedynku o trzecioligowe punkty 18 listopada. Pokonali wówczas na swoim boisku Wisłę Sandomierz 2-0, udanie kończąc zeszłoroczne zmagania.

Od tego czasu MKS nie może zainkasować pełnej puli. W dziewięciu kolejnych meczach zespół dwa razy zremisował i poniósł siedem porażek.

Podobną serię trzebiński klub notował w przeszłości dwukrotnie. W sezonie 2007/08 (w czwartej lidze), MKS od 26 kwietnia do 31 maja zanotował cztery remisy i pięć przegranych.

Z kolei w sezonie 2016/17 (w trzeciej lidze) „żółto-czarni" w okresie od 1 października do 11 marca raz zremisowali i osiem razy przegrali.

Najgorszą jednak serię spotkań bez zwycięstwa w lidze trzebinianie zanotowali w sezonie 2014/15, czyli debiutanckim w trzeciej lidze. Wówczas MKS nie wygrał aż czternastu meczów z rzędu. Od 20 września do 15 kwietnia trzykrotnie remisował i poniósł jedenaście porażek.

Do wyrównania tamtego niechlubnego rekordu pozostało więc pięć spotkań. Wszyscy dobrze życzący trzebińskiemu klubowi liczą, że do tego nie dojdzie i MKS już w najbliższą sobotę przerwie tegoroczną złą passę i zainkasuje trzy punkty w wyjazdowej konfrontacji z Karpatami Krosno.