Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Kto wzmocni trzebiński MKS? Wśród kandydatów znalazł się Senegalczyk

10.12.2017 16:29 | 85 komentarzy | 5 822 odsłon | Michał Koryczan

Poznaliśmy nazwiska piłkarzy, którzy mieliby zimą dołączyć do zespołu trzecioligowego MKS Trzebinia.

85
Kto wzmocni trzebiński MKS? Wśród kandydatów znalazł się Senegalczyk
Senegalczyk Cheikh Niane (z lewej), jeszcze w barwach Michałowianki, zagrał w 2016 r. przeciwko MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy szkoleniowiec „żółto-czarnych" Jerzy Kowalik przyznaje, że uzgodnił z zarządem klubu, że dokona pewnych korekt jeśli chodzi o ofensywę.

- Potrzebą chwili jest pozyskanie dwóch zawodników, którzy wzmocniliby kadrę. Pierwszy to Kacper Sołtys. To napastnik. W rundzie jesiennej strzelił szesnaście goli. Drugi to Bartek Chlebda. Jest on bardzo szybkim bocznym pomocnikiem, mogącym grać zarówno z prawej, jaki z lewej strony - mówi Jerzy Kowalik.

Obaj zawodnicy bronili ostatnio barw Pcimianki Pcim, prowadzonej w rundzie jesiennej przez obecnego szkoleniowca MKS.

Kacper Sołtys (22 lata) wcześniej występował w juniorskich zespołach Cracovii oraz seniorach Podgórza Kraków, Górnika Wieliczka i Wiślanki Grabie.

Bartłomiej Chlebda (21 lat) grał w przeszłości w młodzieżowych ekipach Cracovii, a także seniorach Hutnika Kraków i Michałowianki Michałowice.

- Myślałem też nad Cheikhiem Niane. To świetny zawodnik, ale na środek pomocy mamy w Trzebini zawodników. Bezsensowne byłoby też na przykład szukanie stopera, skoro mamy trzech czy czterech graczy na tę pozycję - uważa Jerzy Kowalik.

Grający w Pcimiance Senegalczyk Niane (33 lata) ma na koncie występy w pierwszej lidze w barwach m.in. Sandecji Nowy Sącz, Kmity Zabierzów i Kolejarza Stróże.

- Chęć gry w naszym klubie zgłosiło jeszcze dwóch zawodników Podhala Nowy Targ oraz Dominik Gaudyn z Soły Oświęcim - mówi Jacek Augustynek, prezes MKS.

Na wiosnę w kadrze trzebińskiego trzecioligowca zabraknie napastnika Rajmunda Raźniaka (już na jesieni został zawieszony przez klub) oraz bramkarza Damiana Dziadzio.

- Na tę chwile nikt więcej nie odchodzi. Nie planujemy pozyskania kolejnego golkipera. W drużynie juniorów jest rokujący nadzieję Dawid Woźniak, który zostanie zgłoszony do rozgrywek trzeciej ligi - informuje prezes Augustynek.