Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rozmowy zakończone. Klub podpisał kontrakt z nowym trenerem

07.12.2017 14:14 | 15 komentarzy | 3 223 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 18:14

Zarząd trzebińskiego MKS podpisał w czwartek umowę z Jerzym Kowalikiem. Został on nowym szkoleniowcem trzecioligowej drużyny piłkarskiej.

15
Rozmowy zakończone. Klub podpisał kontrakt z nowym trenerem
Fragment meczu MKS Trzebinia - Wisła Sandomierz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezes MKS Jacek Augustynek już 20 listopada ogłosił, że od przyszłego roku zespół poprowadzi Jerzy Kowalik. Na stosowne porozumienie trzeba było jednak poczekać do 6 grudnia.

- Musieliśmy dogadać pewne szczegóły. Przeciągała się też kwestia sztabu szkoleniowego. Kontrakt z nowym szkoleniowcem obowiązywać będzie do czerwca 2019 roku. Oczywiście istnieje opcja przedłużenia tej umowy - mówi Jacek Augustynek.

Asystentem Jerzego Kowalika będzie Krzysztof Wajda, pełniący tę funkcję za trenera Macieja Antkiewicza oraz Krzysztofa Szopy.

Drużyna rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej w poniedziałek, 8 stycznia. Pierwszy mecz kontrolny rozegra 20 stycznia. W sumie „żółto-czarnych" czeka dziewięć sparingów z zespołami z trzeciej i czwartej ligi.

Pierwsze oficjalne spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca MKS zagra 3 marca. Zmierzy się wówczas z Sołą Oświęcim w finale Pucharu Polski na szczeblu zachodniej Małopolski.

Jerzy Kowalik jako zawodnik wystąpił w blisko trzystu spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywek krajowych, broniąc barw Wisły Kraków, Szombierek Bytom, Górnika Wałbrzych i Hutnika Kraków. Grał również w norweskim Tromsø IL.

Jak trener pracował w przeszłości w Wiśle Kraków, jako pierwszy trener, a także asystent Wojciecha Łazarka, Franciszka Smudy i Henryka Kasperczaka. Był równie szkoleniowcem Górnika Wieliczka, Hutnika Kraków, Kmity Zabierzów, Zagłębia Sosnowiec, Polonii Warszawa, Nidy Pińczów i Kolejarza Stróże, a ostatnio Pcimianki Pcim.