Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jak podróżować w najbliższych dniach

28.04.2017 11:12 | 2 komentarze | 4 600 odsłony | Michał Koryczan

Nie zdecydowałeś się w długi weekend na dalszy wyjazd, ale nie zamierzasz też siedzieć w domu? Sprawdź wcześniej, jak w tym czasie będą kursować autobusy miejskie, minibusy oraz pociągi.

2
Jak podróżować w najbliższych dniach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek, 1 maja, i w środę, 3 maja, autobusy ZKKM będą jeździć tak jak w niedziele i święta, we wtorek zaś jak w każdy dzień roboczy.

Pierwszego dnia maja na drogach nie zobaczymy pojazdów Stanbusa, kursujących z Chrzanowa do Krakowa. We wtorek z kolei mają jeździć według sobotnich rozkładów. W środę natomiast przewoźnik zapewni pasażerom po trzy kursy z Chrzanowa do stolicy Małopolski (o godz. 10.30, 13.30 i 16.30 z PKS) oraz w przeciwnym kierunku (12.05, 15.05, 18.05 z przystanku przy ul. Ogrodowej).

W poniedziałek i środę auta Wójcik Busa mają zaplanowane odjazdy co godzinę (ostatnie połączenie z Krakowa do Chrzanowa o godz. 20.05. We wtorek natomiast zgodnie z sobotnim rozkładem.

Z kolei pojazdy Pol Busa (trasy Chrzanów - Kraków i Chrzanów - Katowice) mają 1 i 3 maja kursować jak w święta, a 2 maja jak w niedziele.

Zmian w harmonogramie przyjazdów i odjazdów nie powinni się natomiast spodziewać korzystający z usług Lajkonikbusa (Oświęcim - Kraków, przez Libiąż i Chrzanów).

W czasie majówki nie pojawi się na trasie kilka składów kolejowych, m.in. odjeżdżający o godz. 5.12 i 11.22 do Krakowa oraz o 6.49 do Oświęcimia.

- Przewoźnicy nie składali zamówień do zarządcy infrastruktury kolejowej, czyli PLK, na uruchomienie dodatkowych pociągów, zatrzymujących się w Trzebini - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.