Zespoły z Trzebini i Zalasu zostały liderami w swoich ligach

16.04.2016 19:58 | 0 komentarzy | 4 135 odsłony | Michał Koryczan, Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 23:58

Piotr Chlipała poprowadził Victorię Zalas do zwycięstwa w derbach z Wolanką Wola Filipowska. Czwartoligowcy z trzebińskiego MKS pokonali na wyjeździe Skawinkę. Szóstej porażki z rzędu doznał natomiast Górnik Libiąż, którego zawodnik już w 2. minucie wyleciał z boiska.

0
Pojedynek w meczu Wolanki Wola Filipowska z Victorią Zalas. Fot. Michał Koryczan

IV liga - zachodnia Małopolska
Skawinka Skawina - MKS Trzebinia-Siersza 0-1 (0-0)
0-1 Gaspar Repa (88)
Podopieczni Roberta Moskala wrócili z tarczą z wypadu do Skawiny. Zwycięstwo smakuje podwójnie, bo swój mecz ligowy przegrał dotychczasowy lider Wiślanie Jaśkowice (przegrali 1-5 z Michałowianką). Tym samym MKS awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Górnik Libiąż - Wiślanka Grabie 0-4
Zamykający tabelę zespół z Libiążadoznał szóstej przegranej z rzędu. Nie mogło być inaczej, skoro gospodarze już od 2. minuty grali w dziesięciu. Za celowe uderzenie piłką przeciwnika aribter wurzycił z boiska golkipera Krzysztofa Smoka.

Klasa okręgowa - Kraków II
Świt Krzeszowice - Kaszowianka Kaszów 1-5

Klasa okręgowa - Wadowice
Nadwiślanin Gromiec - Brzezina Osiek 2-3  (0-1)

Bramki dla Gromca: Artur Szlęzak i Dawid Adamczyk

Gromiec: Wojtarowicz - Zejma, Nowicki, Zajas, Augustyn, Rundzia (60. K. Adamczyk), D. Adamczyk, Szlęzak, Kania (50. Ścierski), Nędza, Palka (60. Waligóra)

Gospodarze przegrywali 0-2, tracąc gole po karnym podyktowanym za faul Zejmy oraz strzale z dystansu. Odrobili jednak straty po pięknym uderzeniu Artura Szlęzaka z 30 metrów i wykonywanej w 90. minucie "na raty" przez Dawida Adamczyka jedenastce po wybiciu piłki ręką przez obrońcę. W doliczonym czasie gry szala zwycięstwa przechyliła się jednak na stronę przyjezdnych.
- Poszliśmy do przodu, ale po dokładnej wrzutce bramkarz wybił futbolówkę z linii bramkowej po strzale głową Zejmy. Gracze Osieka natychmiast wyprowadzili kontrę, zakończoną decydującym trafieniem. Żal, że tyle wysiłku włożonego w gonienie wyniku poszło na marne - skomentował Jarosław Chowaniec, trener Gromca.

Wolanka Wola Filipowska - Victoria Zalas 0-4 (0-2)
0-1 Piotr Chlipała (11), 0-2 Piotr Chlipała (34), 0-3 Jakub Ryszka (59), 0-4 Michał Kanclerz (85)
Wolanka: K. Mirek - M. Filipek, M. Grochal, Kalęba, M. Ryba, Ł. Żbik (81. P. Żbik), A. Noworyta (90. M. Kłeczek), Kowalski, G. Ślusarczyk (46. K. Kłeczek), Gaj, S. Kocot (65. Skotniczny)
Victoria: Kapusta (55. D. Skotniczny) - Siuda, Tataruch, D. Dudek, M. Dudek, M. Kanclerz, T. Stryczek, K. Kwoka, M. Wosik (77. Strzeboński), Chlipała (62. P. Kanclerz), Ryszka (70. Podgórski)
W derbach gminy Krzeszowice drużyna z Zalasu odniosła pewne zwycięstwo w Woli Filipowskiej. Dzięki temu przynajmniej do najbliższej niedzieli będzie liderem rozgrywek.
Do triumfu nad Wolanką ekipę gości poprowadził grający trener Piotr Chlipała. W pierwszej połowie zdobył dwa gole. Był zresztą bliski zanotowania klasycznego hat-tricka, ale w klarownej sytuacji minimalnie spudłował.
Gospodarze przy odrobinie szczęścia mogli jednak schodzić na przerwę z wynikiem 2-2. Precyzji zabrakło jednak Adamowi Noworycie.
Po zmianie stron przyjezdni zadali jeszcze dwa ciosy miejscowym. Zalas kończył mecz w dziesiątkę. W 89. minucie czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) obejrzał bowiem Tomasz Stryczek.
W szeregach Victorii zadebiutował młody golkiper Daniel Skotniczny, który na murawie zastąpił kontuzjowanego Marcina Kapustę.
W końcówce meczu urazu doznał także bramkarz Wolanki Krzysztof Mirek, ale mimo to dograł spotkanie do końca. Nie wiadomo jednak, czy będzie gotowy na kolejny mecz, co bardzo martwi trenera Tomasza Rybę. Drugi z golkiperów - Damian Mirek, z powodu problemów zdrowotnych nie zagra bowiem prze kilka miesięcy.

MKS Fablok Chrzanów - Tęcza Tenczynek 2-0

Błyskawica Myślachowice - Unia Kwaczała 3-0

Ciężkowianka Jaworzno - Start Kamień 6-2

MKS Alwernia - Orzeł Balin 4-2