Nie masz konta? Zarejestruj się

Miękinia

W Miękini ma powstać park technologiczno-naukowy

17.10.2015 12:15 | 2 komentarze | 7 426 odsłon | Ewa Solak

W piątek w ramach programu budowania sieci współpracy na rzecz odnawialnych źródeł energii w laboratorium Akademii Górniczo-Hutniczej w Miękini spotkali się przedstawiciele samorządów, biznesu i nauki. Omawiali m.in. plany rozwojowe ośrodka. Szacunkowe koszty to ponad 100 mln zł.

2
W Miękini ma powstać park technologiczno-naukowy
Podczas zwiedzania ośrodka AGH w Miękini uczestnicy mogli pracownicy AGH oprowadzali po obiekcie opisując działanie urządzeń wykorzystujących odnawialne źródeł energii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Laboratoria naukowo-badawcze, strefa aktywności gospodarczej oraz obszar do rekreacji i edukacji na 50 hektarach dawnego kamieniołomu mają tworzyć Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii.

Pierwszy etap inwestycji realizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą jest już gotowy. Przy zmodernizowanym ośrodku AGH funkcjonuje laboratorium badawcze, gdzie szkolą się studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Do zagospodarowania jest prawie 50 ha gruntów AGH oraz gminy.

- Będziemy się starać o dotację unijną. Nasz wniosek wstępnie został bardzo dobrze oceniony. Liczymy, że w przyszłym roku uda się uzyskać na to pieniądze i rozpocząć inwestycję - mówi Jarosław Kotyza kierownik ośrodka AGH w Miękini.

Więcej w nowym, 42. numerze "Przełomu".