Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Syntaj chce zakończyć budowę za pół roku i zatrudnić ludzi

23.10.2014 13:17 | 0 komentarzy | 15 465 odsłon | Anna Jarguz

W czwartek rozpoczęła się budowa hali produkcyjnej spółki Syntaj Swiss Technology na trzebińskim Miechowie. To pierwsza inwestycja na otwartej w czerwcu strefie gospodarczej przy autostradzie A-4.

0
Syntaj chce zakończyć budowę za pół roku i zatrudnić ludzi
Kamień węgielny wmurowali prezes firmy Sławomir Olejarz wraz z żoną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego na placu budowy, poza inwestorem i jego pracownikami, wzięli udział trzebińscy i chrzanowscy samorządowcy, urzędnicy i liczna grupa przedsiębiorców. Hala, jak zapowiada Sławomir Olejarz, prezes zarządu Syntaj sp. z o. o., ma być gotowa za osiem miesięcy.
- To pesymistyczny scenariusz. Jeśli aura będzie nam sprzyjać, wierzę, że obiekt będzie gotowy wcześniej, za sześć miesięcy i ruszymy z produkcją - mówi Sławomir Olejarz.
W hali, jak zapowiada inwestor, będzie się mieścić linia produkcyjna żywic epoksydowych i poliuretanowych, utwardzaczy, past pigmentowych, przygotowywane będą również piaski kwarcowe kolorowe. Aktualnie Syntaj produkuje w obiekcie przy ul. Dworcowej w Trzebini, użyczonym przez trzebiński Variant.
- Gdy w nowej hali zwiększymy produkcję, zwiększy się też zatrudnienie. Poza pracownikami produkcyjnymi i magazynierami, potrzebować będziemy również ludzi do pracy w administracji i dziele marketingu - informuje prezes spółki.

 

Czytaj również