7. kolejka Młodej Chrzanowskiej Ligi Futsalu

21.12.2009 21:49 | 0 komentarzy | 3 737 odsłony | red
Pierwszy zespół MKS Trzebinia-Siersza w dalszym ciągu jest jedyną drużyną, która nie straciła jeszcze punktów. W niedzielę podopieczni Jacka Pająka w meczu na szczycie pokonali Północ Junior 2-1.
0
Ofensywna akcja Zagórzanki Zagórze. przy piłce Maciej Guguła.

Prowadzenie Północy w 19. minucie dał Michał Kaiser, który umieścił piłkę w siatce Gąsiora mocnym strzałem od słupka. Do remisu w 34. minucie doprowadził Jakub Pająk. W 37. minucie Północ popełniła szósty faul i przedłużony rzut karny wykonywał Marcin Kalinowski. Uderzył precyzyjnie i wyprowadził MKS na prowadzenie. W ostatniej minucie meczu szanse na wyrównanie miała Północ Junior, ale po strzale z przedłużonego rzutu karnego Michała Kocota skutecznie interweniował Patryk Gąsior.

Drugi zespół MKS-u prowadził z „dwójką” UKS II LO po bramce Popielickiego, ale podopieczni Mirosława Kikli szybko odwrócili losy meczu wygrywając w 37. minucie już 5-1. Zespół do zwycięstwa poprowadził debiutujący Mateusz Poręba, który strzelił trzy bramki, a wynik meczu na 2-5 w 39. minucie ustalił Kacper Głowacz.

UKS II LO 1 prowadził z Orłami Junior po bramce Gryca. Do remisu doprowadził w 18. minucie Klocek, ale tuż po wznowieniu gry na 2-1 dla II LO trafił Kłaput. Odpowiedz Orłów była jednak zabójcza. W ciągu minuty do siatki piłkę skierowali Kawka i M. Domurat, a wynik meczu na 4-2 ustalił w 36. minucie kawka, który po chwili opuścił boisko za druga żółtą kartkę.

Nieoczekiwany przebieg miał mecz Olimpijczyka i Solidexu. Ci pierwsi do tej pory poza remisem z Zagórzanką odstawali od każdego rywala i byli spisywani na straty, jednak już w pierwszej minucie prowadzenie Olimpijczykowi dał Jakub Krzciuk. W 5 minucie do remisu ładnym strzałem od poprzeczki doprowadził pater, a w drugiej połowie dwie bramki dla Solidexu zdobył Ptasiński. W 32. minucie Olimpijczyk złapał kontakt za sprawą gola Bębenka, ale na więcej najmłodszej drużyny ligi już stać nie było. PUKS Trzebinia wygrał z Zagórzanką 2-0 po trafieniach Kępki. Trzy punkty może zawdzięczać także swojemu bramkarzowi, który wielokrotnie ratował zespół od utraty bramki. Napastnicy Zagórzanki natomiast muszą zastanowić się nad swoją skutecznością.

Zwycięstwo odniosła także Antalya Junior, która w mocno okrojonym składzie pokonała 4-2 PMOS Chrzanów. Do przerwy było 2-0 dla Kebabów, a w 22. minucie na 3-0 trafił Radziejewski. W drugiej połowie zaczęło brakować sił i do głosu doszedł PMOS zdobywając dwie bramki. Skoczylasa pokonał jednak jeszcze Dulowski i Antalya mogła cieszyć się z trzech punktów.

Wyniki:
UKS II LO 2 – MKS Trzebinia-Siersza II 5-2
Mateusz Poręba 3, Mateusz Stokłosa, Filip Motyczko – Kacper Głowacz, Szymon Popielnicki

PMOS Bakard Chrzanów – Antalya Junior 2-4
Patryk Rola, Mateusz Mierzwa – Sebastian Radziejewski 2, Mateusz Noszczyński, Krzysztof Dulowski

MKS Trzebinia-Siersza I – Północ Junior 2-1
Jakub Pająk, Marcin Kalinowski – Michał Kaiser

Najlepsza piątka kolejki: Dominik Pawletta (PUKS Trójka Trzebinia), Jakub Krzciuk (Olimpijczyk), Marcin Kalinowski (MKS I), Mateusz Poręba (UKS II LO 2), Bartosz Kępka (PUKS Trójka Trzebinia)