14. kolejka Chrzanowskiej Ligi Futsalu - przelom.pl
Zamknij

14. kolejka Chrzanowskiej Ligi Futsalu

23:01, 16.02.2010 red
Skomentuj Na bramkę Północy uderza Krystian Klinkosz z Orłów. Na bramkę Północy uderza Krystian Klinkosz z Orłów.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek ChLF przynajmniej drugie miejsce zapewnił sobie Protector. Strata tego zespołu do Północy wynosi jednak aż pięć oczek. Trwa ciekawa rywalizacja o najniższy stopień podium.

ADI - Orzeł Balin 7-3
Piotr Jawień 4, Mateusz Filipek 3 - Maciej Czub 2, Kamil Rochniak
ADI do meczu przystąpiło w mocno okrojonym składzie, ale wystarczyło to do pokonania młodzieży z Balina. Ciężar zdobywania bramek na siebie wzięło dwóch zawodników. Czterokrotnie Fijołka pokonał Piotr Jawień, a trzy trafienia dołożył Mateusz Filipek. Dla Orła trafiał najlepszy strzelec drużyny Maciej Czub oraz debiutujący Kamil Rochniak, który otrzymał także czerwoną kartkę za zatrzymanie piłki ręką w stuprocentowej sytuacji.

Antalya - UKS II LO 1-2
Maciej Krupnik - Mateusz Wiśniewski, Sebastian Majewski
Antalya po raz drugi z rzędu przystąpiła do spotkania bez nominalnego bramkarza. Między słupkami stanął debiutujący Gregorczyk, który spisywał się bardzo poprawnie, ale szybko został pokonany po strzale w długi róg Majewskiego. Antalya starała się doprowadzić do remisu, ale marnowała wiele znakomitych okazji. Dopiero na dwie minuty przed końcem spotkania po zagraniu Głowni na 1-1 trafił Krupnik. II LO spotkanie jednak wygrało. Machura źle rozprowadził piłkę. Ta dotarła do Wiśniewskiego, który ustalił wynik na 2-1.

Północ - Orły 8-2
Bartosz Kaliński 2, Damian Seręga 2, Łukasz Kadłuczka, Jakub Zieliński, Wiktor Potejko, Paweł Łukasik - Przemysław Nowicki, Krystian Klinkosz
Północ objęła prowadzenie nad Orłami już w 3. minucie kiedy Zielezińskiego pokonał Kaliński. W kolejnych akcjach Północ zdobywała kolejne bramki, szczególnie, że między słupkami bardzo przeciętnie spisywał się Zieleziński. W 27. min. o piłkę przewalczył Nowicki i atakując ją wślizgiem zdobył pierwszą bramkę dla Orłów. Drugą dołożył dziesięć minut później Klinkosz, ale Północ zdobyła trzy gole. Wynik na 8-2 w 40. minucie ustalił Kadłuczka wbijając piłkę do siatki klatką piersiową po wyrzucie Gielarowskiego.

Megalo - OLKO 4-5
Jakub Horawa, Grzegorz Pater, Michał Gucik, Łukasz Wierzba - Dominik Hejmej 3, Artur Grabiec, Piotr Walas
Po bramce Patera Megalo prowadziło już w 4. minucie. Pięć minut później na długi słupek dograł J. Horawa, a piłkę do siatki skierował Gucik. W 14. minucie tym razem Gucik asystował z autu, a pod poprzeczkę celnie przymierzył Ł. Wierzba i Megalo prowadziło 3-0. Tuż przed przerwą pierwsze trafienie dla OLKO strzałem z sześciu metrów zdobył A. Grabiec. W 22. min. indywidualną akcję przeprowadził Jakub Horawa i Megalo prowadziło już 4-1. Po zejściu na ławkę rezerwowych J. Horawa mówił, że przydałoby się strzelić piątą bramkę, aby mieć względny spokój. Zawodnik jakby przewidział późniejszy przebieg wydarzeń. Losy meczu rozstrzygnęły się bowiem między 31, a 35 minutą. Wtedy bowiem cztery gole zdobyło OLKO, a trzykrotnie do siatki trafił Dominik Hejmej. W 34. min. uderzył z półobrotu po dograniu od Z. Walasa, a po chwili ustalił wynik meczu na 5-4 uderzeniem przy bliższym słupku.

Protector - Wygiełzów 5-1
Artur Oczkowski 4, Łukasz Deszcz - Łukasz Grabowski
Wygiełzów prowadził 1-0 po bramce Grabowskiego, który przymierzył przy bliższym słupku, ale momentalnie kontrę wykończył Oczkowski i w czwartej minucie było już po jeden. Po przerwie ze strzałem Wierzbica poradził sobie Ludwa, ale po rzucie rożnym Protector wyprowadził Łukasz Deszcz. W 36. minucie niepotrzebny faul popełnił na połowie rywala Dawid Adamczyk i z przedłużonego rzutu karnego na 3-1 podwyższył Oczkowski. Ten sam zawodnik zdobył w końcówce jeszcze dwie bramki wykorzystując to, że Wygiełzów wycofał bramkarza i Protector wygrał 5-1.

Solidex - Instalbud 5-5

Daniel Rogaczewski 2, Marcin Broda, Marcin Nędza, Piotr Dyba - Gabriel Dudek 3, Sławomir Jastrzębski, Konrad Jastrzębski
Oba zespoły zagrały bez nominalnych bramkarzy więc szanse były równe. Jako pierwszy do siatki trafił Rogaczewski, ale do przerwy po golach Dudka i Konrada Jastrzębskiego prowadzenie objął już Instalbud. Zespół ten długo utrzymywał przewagę, aż w końcu w 35. minucie wygrywał 5-3 po uderzeniu z rzutu wolnego Gabriela Dudka. Także ze stałego fragmentu gry bramkę zdobył po chwili Rogaczewski, a do remisu doprowadził po rozegraniu rzutu wolnego Marcin Nędza.