KP Chrzanów wygral z Płazą

07.03.2010 09:57 | 2 komentarze | 2 700 odsłony | red
W sobotnie popołudnie na boisku na Kątach VI-ligowcy KP Chrzanów wygrali 2-0 z Płazą. Chrzanowianie stworzyli znacznie więcej sytuacji, ale byli nieskuteczni.
2
Pod koniec meczu mocno zaczął padać śnieg, utrudniając nieco poczynania obu drużyn

W pierwszej połowie, przebiegającej pod dyktando chrzanowian, nie padły bramki. Najbliższy szczęścia był Damian Radosz, ale jego strzał wybił obrońca Płazy.

Po zmianie stron w 60. minucie grający trener Płazy Łukasz Jagoda tak niefortunnie interweniował w polu karnym, że strzelił samobójczą bramkę.

Mimo wielu sytuacji przez długi czas chrzanowianie nie mogli trafić. Najbliżej tego byli Paweł Łukasik (w sytuacji sam na sam wywalczył tylko róg), Marek Augustynek (jego strzał z 10 metrów wybił bramkarz) oraz Paweł Olszowski (uderzył z dystansu nad poprzeczkę). Wreszcie w 85. minucie szybki atak celnym strzałem przy lewym słupku sfinalizował Tomasz Witkowski.

Idealną sytuację do zdobycia bramki na 3-0 miał jeszcze Damian Radosz. Nie trafił jednak do pustej bramki. Lobująca piłka przeleciała nad poprzeczką gości.

Zawodnicy z Płazy mieli niewiele sytuacji. Kilka razy do przodu poszedł Bartosz Michałek, ale chrzanowscy obrońcy zastopowali jego rajdy.

- Przy odrobinie skuteczności moglismy wygrać wyżej. Cieszy jednak to, że z niżej notowanym rywalem zagralismy na zero w tyłach. Tym bardziej, że z podstawowego składu zabrakło kilku zawodników – powiedzial nam po końcowym gwizdku grający trener KP Chrzanów Paweł Olszowski.

W niedzielę 7 marca (również na Kątach) KP Chrzanów podejmie Zgodę Byczyna.