Skuteczna końcówka Zagórzanki

25.07.2010 12:16 | 1 komentarz | 2 684 odsłony | red
Pogorzanka przegrała w sobotę u siebie w sparingu z Zagórzanką 2-7, tracąc cztery gole w ostatnich dziewięciu minutach.
1
Mariusz Bigaj (Zagórzanka, z prawej) odbiera gratulacje za zdobycie drugiego gola

Dla obu zespołów był to pierwszy mecz kontrolny. Przez większość spotkania nie było widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych, jakie je dzielą.

B-klasowa Pogorzanka straciła pierwszego gola po samobójczym trafieniu jednego ze swoich testowanych zawodników. Po kwadransie gry było 1-1 po strzale Bartosza Majewskiego w długi róg. Jednak na przerwę to VI-ligowcy z Zagórza schodzili przy prowadzeniu 2-1 po trafieniu głową Mariusza Bigaja.

W drugiej połowie gospodarze poczynali sobie dość śmiało. Choć w 73. minucie nie ustrzegli sie błędu i grający trener gości Artut Oczkowski zostawiony sam w polu karnym wpisał się na listę strzelców. W 73. minucie Damian Warecki strzałem w długi róg dał Pogorzance drugiego gola. Jednak w 81. minucie Zagórzanka rozpoczęła ostre strzelanie. Trzy razy Janusza Króla pokonał 16-letni Patryk Paliwoda, a raz trener Artur Oczkowski.

- Dałem pograć wszystkim zawodnikom, jakich miałem do dyspozycji. Choć lista nieobecnych w tym meczu była dość długa. Nie mogli zagrać m.in. Zieleziński, Biesek i Domurat. Chcemy pozyskać dwóch nowych zawodników. Jeden grał do tej pory w KP Chrzanów, drugi w Orle Balin. Nie chciałbym jednak jeszcze podawać ich nazwisk – asekurował się trener Zagórzanki Artur Oczkowski. Formę jego podopiecznych sprawdzą w sobotę 31 lipca piłkarze Gromca.