Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

TRZEBINIA. Kręta droga do finału

06.10.2010 21:50 | 0 komentarzy | 6 186 odsłon | red
Młodzi piłkarze UKS-u Trzebinia zajęli drugie miejsce w dodatkowych eliminacjach wojewódzkich Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska, awansując razem ze zwycięską ekipą Ósemkowo Kraków do małopolskiego finału.
0
TRZEBINIA. Kręta droga do finału
Gracze UKS-u Trzebinia (popielato-czerwone stroje) w meczu przeciwko Ósemkowo Kraków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi piłkarze UKS-u Trzebinia zajęli drugie miejsce w dodatkowych eliminacjach wojewódzkich Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska, awansując razem ze zwycięską ekipą Ósemkowo Kraków do małopolskiego finału.

Trzebinianie z rocznika 1999-2000 wygrali wcześniej dwa turnieje kwalifikacyjne, na Orlikach na trzebińskim osiedlu Gaj oraz w Chełmku. Wydawało się, że mają zapewnioną przepustkę do finału wojewódzkiego. Tymczasem przez eliminacje przebrnęło nie sześć, lecz jedenaście ekip. Błąd organizatorów sprawił, że trzeba było rozegrać jeszcze dodatkowe kwalifikacje. Jeden z turniejów zorganizowano na Orliku na os. Gaj.

Na starcie stanęły ekipy UKS-u Trzebinia, Ósemkowo Kraków, SP 4 Wadowice i SP Klucze.

W pierwszych spotkaniach faworyzowani krakowianie ograli 5-2 Klucze, Trzebinia rozbiła pewnie Wadowice 5-1 (gole zdobyli Łukasz Sochacki trzy i Artur Mendela dwie). Potem Ósemkowo wygrało z UKS-em 4-2 (bramki dla Trzebini strzelili Artur Mendela i Karol Smoleń). Podopieczni Kacpra Ślusarka mogą mówić o pechu. Gdyby nie słupek i poprzeczka oraz zmarnowana okazja sam na sam z bramkarzem wynik mógł być zupełnie inny.

W kolejnym starciach przebudzili się wadowiczanie. Najpierw pokonali Klucze 3-1, a następnie remisowali z Krakowem 2-2. W tym ostatnim pojedynku pachniało niespodzianką. Po kilku minutach Wadowice prowadziły 2-0, a później miały okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W ostatnim spotkaniu Trzebinia pokonała Klucze 4-0 po golach Łukasza Sochackiego (dwie), Artura Mendeli i Karola Łubika, awansując z drużyną Ósemkowo do małopolskiego finału zaplanowanego na 13 października w Myślenicach.

- Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Z krakowianami walczyliśmy jak równi z równym. Rewanż już w najbliższą środę. Na finał jedziemy po jak najlepszy wynik. Będziemy reprezentować nie tylko powiat chrzanowski, ale i całą Małopolskę Zachodnią – powiedział Kacper Ślusarek.

Skład UKS Trzebinia: Damian Dziadzio, Karol Łubik, Karol Smoleń, Filip Głowacz, Artur Mendela, Łukasz Sochacki, Krystian Mikłas, Patryk Burdalski, Michał Wieczorek, Krystian Matysek.

W środę, 13 października, w Myślenicach w decydujących starciach wojewódzkich zmierzą się także zawodnicy UKS-u Trzebinia z rocznika 1997-98 oraz piłkarki z CKiS Krzeszowice z rocznika 1999-2000.
(MK) 

Więcej informacji w nowym, 41. numerze "Przełomu"