Działająca dotychczas na zasadach partnerstwa Polska Grupa Budowlana Południe sformalizowała działalność zakładając spółkę. Członkowie założyciele – 15 lokalnych firm – 31 stycznia podpisali akt notarialny.
Działająca dotychczas na zasadach partnerstwa Polska Grupa Budowlana Południe sformalizowała działalność zakładając spółkę. Członkowie założyciele - 15 lokalnych firm - 31 stycznia podpisali akt notarialny.
Rozmowy w tej sprawie prowadzono od września ubiegłego roku.
- Grupa powstała do obsługi zleceń dużych inwestorów, a przy takich inwestycjach podmiotów, z którymi zawiera się umowy, powinno być jak najmniej. Sformalizowanie działalności wymusił więc na nas rynek - twierdzi Krzysztof Głuch przewodniczący rady nadzorczej nowo powstałej spółki, jeden z inicjatorów zawiązania PGB Południe przed dwoma laty.
Do tej pory, gdy PGB pozyskała duże zlecenie, umowy podpisywano z szefami poszczególnych firm działających w grupie partnerskiej. Czasem tych podmiotów było więc kilka. Teraz umowy w imieniu PGB będzie podpisywał jeden prezes.
- Nie chcemy bazować wyłącznie na firmach założycielskich. Jesteśmy otwarci na nowych członków. W bazie mamy 60 firm, z którymi chcemy się skontaktować i zaprosić do współpracy. Konsolidując przedsiębiorstwa działające na tym terenie, możemy stworzyć dużą "fabrykę", wypełniając lukę na mocno rozdrobnionym lokalnym rynku usług budowlanych - podkreśla Głuch.
W grupie są firmy z różnych dziedzin branży budowlanej: ogólnobudowlane, instalacyjne, transportowe; także hurtownia materiałów budowlanych, pośrednictwo nieruchomości, zakład utrzymania zieleni.
- Możemy więc się podjąć realizacji inwestycji "pod klucz", wykonać ją od fundamentów po zagospodarowanie terenu wokół - zwraca uwagę Krzysztof Głuch.
Ważnym kryterium przy przyjmowaniu nowych członków będzie rzetelność.
- Współpraca w ramach grupy jest współpracą biznesową. Jeśli ktoś wykona robotę, musi za nią otrzymać pieniądze, ale jeśli nie wykona pracy tak jak należy, nie będzie folgowania - zapowiada szef rady nadzorczej PGB.
Na razie spółka chce się rozwijać. Jej członkowie nie mają więc co liczyć na ewentualną dywidendę. Zyski będą inwestowane - głównie w nieruchomości.
Grażyna Kaim
Przełom nr 8/773 21.02.2007
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz