Prządki pilnie poszukiwane - przelom.pl
Zamknij

Prządki pilnie poszukiwane

14:17, 08.02.2006
Skomentuj Około 30 osób ma szansę na pracę we włoskiej spółce Picchi Qualita, zajmującej się przędzeniem, przewijaniem i tkaniem surowej tkaniny. Około 30 osób ma szansę na pracę we włoskiej spółce Picchi Qualita, zajmującej się przędzeniem, przewijaniem i tkaniem surowej tkaniny.

Po pięciu latach działalności w Chrzanowie, właściciel firmy -Picchi Qualita - Piero Picchi, postanowił uzyskać błogosławieństwo dla zakładu. Maszyny poświęcił ks. Henryk Bąk, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Chrzanowie

Po pięciu latach działalności w Chrzanowie, właściciel firmy -Picchi Qualita - Piero Picchi, postanowił uzyskać błogosławieństwo dla zakładu. Maszyny poświęcił ks. Henryk Bąk, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Chrzanowie

Aktualnie w przedsiębiorstwie funkcjonują dwa wydziały: przędzalni i tkanin. Od kwietnia ma ruszyć kolejny. Firma chce uruchomić następny wydział przędzalni.
Nowe miejsca pracy są już prawie gotowe do obsadzenia. Wciąż brakuje jednak pracowników.
- Planujemy zatrudnić około 30 osób na stanowiskach prządka i cerowaczka. Jako że na tym terenie nie ma zakładów włókienniczych, mamy spore trudności ze znalezieniem ludzi z potrzebnymi kwalifikacjami - przyznaje Marzanna Kur, specjalista ds. personalnych w spółce Picchi Qualita z siedzibą w Chrzanowie.
Firma jest więc przygotowana na konieczność przyuczania nowo zatrudnionych do zawodu.
- To nie jest ciężka praca. Wystarczy trochę chęci i zdolności manualnych - sygnalizuje Marzanna Kur. Spółka na bieżąco współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie i przede wszystkim tam będzie szukać pracowników.
(AJ)

Picchi Qualita spółka z o.o. działa w Polsce od 15 lat, na terenie Chrzanowa od pięciu lat.
Wszystkie jej udziały należą do spółki Picchi z siedzibą we włoskim Prato - jednym z największych i najbardziej znanych producentów tkaniny wełnianej we Włoszech. W Polsce przedsiębiorstwo zajmuje się przędzeniem, przewijaniem i tkaniem surowej tkaniny, która następnie jest przewożona do Włoch w celu jej dalszej obróbki.

"Przełom" nr 6/720 8.02.2006

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%