Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Chcą pomóc. Ozonują karetkę i wóz strażacki

24.03.2020 08:00 | 0 komentarzy | 2 550 odsłony | Ewa Solak

W dobie koronawirusa Agnieszka i Mateusz Feszczur postanowili pomóc służbom ratunkowym. Będą bezpłatnie przeprowadzać ozonowanie ich samochodów.

0
Chcą pomóc. Ozonują karetkę i wóz strażacki
Generator w trakcie pracy. FOT. Mateusz Feszczur
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Chcemy pomóc załogom pojazdów uprzywilejowanych: karetek, radiowozów czy wozów pożarniczych. Wszystkich pojazdów, mogących uczestniczyć w kontakcie z osobami zarażonymi lub przebywającymi na kwarantannie - wylicza Mateusz Feszczur.

Ozonowanie eliminuje z wnętrza zarówno bakterie, jak i wirusy.

Służby zainteresowane taką inicjatywą, mogą się kontaktować z Agnieszką lub Mateuszem Feszczurem pod nr tel. 881 020 414 lub 667 251 983.


Co to jest ozonowanie?
Ozonowanie jest metodą w której wykorzystywany jest gaz ozon (o3). Jest on wytwarzany w generatorze ozonu podczas wyładowań koronowych.
Ozonowanie polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej. Ozon wchodzi w działanie ze szkodliwymi związkami organicznymi (pleśń, grzyby i ich zarodniki, drobnoustroje: bakterie, wirusy, pierwotniaki, roztocza, alergeny). W efekcie w pomieszczeniu/pojeździe giną wszystkie szkodliwe związki, a w powietrzu pozostaje świeży zapach. Podobne efekty ozonowania można m.in. odczuć w naturze tuż po burzy (wzrasta wtedy stężenie ozonu w powietrzu).