Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Sięgnij po pieniądze. Cztery miliony więcej do podziału

15.05.2019 15:00 | 0 komentarzy | 1 807 odsłona | Tadeusz Jachnicki

Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się mieszkańcom twojego powiatu? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać społeczny problem? Chcesz, żeby w twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu - piękniej? Od 27 maja można składać swoje pomysły do 4. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego.

0
Sięgnij po pieniądze. Cztery miliony więcej do podziału
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Ma na to czas do 17 czerwca.

Tym razem do podziału w ramach BO jest 12 mln zł. To o 4 więcej niż przed rokiem!
W 4. edycji BO Małopolska będą mogły być realizowane tylko te zadania, których szacunkowy koszt wyniesie minimalnie 50 tys. zł, a maksymalnie - 150 tys. zł. Jeśli planujesz zgłosić pomysł, który w kolejnych latach generuje koszty utrzymania, musimy pamiętać, że rocznie nie mogą one przekraczać 10 proc. kwoty inwestycji.

Twój pomysł już na etapie składania musi poprzeć 30 mieszkańców, którzy skończyli 16 lat i mieszkają na terenie subregionu, którego to zadanie dotyczy. Dowodem tego poparcia jest lista podpisów, którą trzeba dołączyć do formularza zgłoszenia.

Wypełniony formularz i listę poparcia należy złożyć w urzędzie marszałkowskim. Można to zrobić osobiście, przynosząc dokumenty na dziennik podawczy urzędu (ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków) lub do którejś z agend zamiejscowych - w Nowym Sączu, Tarnowie lub Oświęcimiu. Można też wszystko wysłać pocztą. Pamiętajmy jednak, że decyduje data wpływu do urzędu (bądź agendy), a nie stempla pocztowego.

Zadania można również zgłaszać drogą elektroniczną - za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej. W ten sposób można jednak wysłać tylko formularz, wymaganą listę poparcia trzeba będzie dostarczyć w oryginale do urzędu pocztą lub osobiście.

Wzór formularza i listy poparcia można znaleźć tutaj.
Każde zgłoszone zadanie, zostanie sprawdzone przez pracowników urzędu marszałkowskiego. Do 26 lipca 2019 r. na www.bo.malopolska.pl ma zostać opublikowana lista wszystkich zgłoszonych zadań, z wyszczególnieniem odrzuconych propozycji. Co ważne - lista ta nie jest ostateczna, bo w 4. edycji wprowadzono możliwość odwołania się od decyzji zarządu województwa. Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego, autor odrzuconego zadania będzie miał na to 5 dni roboczych od dnia opublikowania wspomnianej listy. Odwołania będzie rozpatrywać rada budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego.

Wszystkie zadania, które zostaną ostatecznie ocenione pozytywnie, będą dopuszczone do głosowania. W tym roku potrwa ono od 9 do 30 września.