Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

"Nie czekaj - ratuj!"

30.01.2020 10:46 | 0 komentarzy | 8 746 odsłon | Michał Koryczan

Pochodząca z Woli Filipowskiej Julia Jawień, wraz z koleżankami z liceum realizuje projekt społeczny o tematyce pierwszej pomocy.

0
"Nie czekaj - ratuj!"
Fot. Z archiwum Julii Jawień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Julia Jawień pochodzi z Woli Filipowskiej. Obecnie jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach. Razem ze szkolnymi koleżankami: Agnieszką Irzyk, Urszulą Kawą, Julią Krzan i Moniką Ślusarczyk bierze udział w projekcie o tematyce pierwszej pomocy "Nie czekaj - ratuj".

Projekt społeczny realizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii" przez licealistki z ll LO w Myślenicach. Polega on na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu (zarówno młodszemu, jak i starszemu) jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia.

Postaramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, fanpage na Facebooku do podjęcia - w razie potrzeby - działań ratujących życie. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważna może okazać się ich reakcja w przypadkach zagrażających życiu czy zdrowiu drugiej osoby. Nie wiedzą lub boją się podjąć jakiegokolwiek działania ratującego zdrowie lub życie osób poszkodowanych. Trzeba dążyć do zmiany nastawienia ludzi, a przede wszystkim młodzieży i dzieci, bo to właśnie od nich może zależeć kiedyś czyjeś życie. Uważamy, że pierwszej pomocy przedmedycznej powinien uczyć się każdy od lat najmłodszych.

W projekcie „Nie czekaj- ratuj" zajmujemy się właśnie tą tematyką - nauczamy młodych ludzi zasad postępowania w różnych wypadkach, zdarzeniach tak, aby nigdy nie bali się działać. Pamiętajmy, że sam telefon na numery alarmowe wiele znaczy i jest już pierwszą pomocą.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się o nim więcej, to zapraszamy na nasz fanpage na FB: „Nie czekaj - rartuj!"