Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

I Plebiscyt Hufca ZHP Chrzanów „Pociąg do harcerstwa" 2019

28.02.2019 12:35 | 0 komentarzy | 3 042 odsłony | pwd. Kinga Bryśkiewicz

Jak najlepiej zmotywować instruktorów i funkcyjnych harcerskich do pracy, podziękować za działania tym, którzy mnóstwo prywatnego czasu za darmo poświęcają dla innych? W tym celu Komenda Hufca ZHP Chrzanów zorganizowała dla instruktorów i funkcyjnych działających w Hufcu ZHP Chrzanów pierwszy taki - I Plebiscyt Hufca ZHP Chrzanów „Pociąg do harcerstwa" 2019.

0
I Plebiscyt Hufca ZHP Chrzanów „Pociąg do harcerstwa" 2019
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnim czasie Komenda Hufca ZHP Chrzanów zorganizowała dla instruktorów i funkcyjnych plebiscyt. Głównym jego celem było docenienie pracy instruktorów oraz funkcyjnych działających w Hufcu ZHP Chrzanów przez pryzmat ich osiągnięć, inicjatyw, przedsięwzięć, projektów, działalności oraz zaangażowania w pracę na różnych szczeblach struktury Hufca ZHP Chrzanów w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.
W tym celu stworzone zostały trzy kategorie: „Społecznik", „Starszy brat/Starsza siostra" i „Harcerski specjalista", do których członkowie Hufca ZHP Chrzanów nominowali instruktorów i funkcyjnych, którym chcieli podziękować za ich pracę. Co to były za kategorie?

Społecznik
Osoba, która ma mnóstwo pomysłów na minutę i chętnie je realizuje. Jest jej wszędzie pełno i całym sercem angażuje się w różne projekty. Nikt nie musi kilka razy prosić ją o pomoc - ona zawsze jest pierwsza, zaraża swoją pozytywną energią wszystkich wokół! Sprawia, że nasze harcerstwo, jak i społeczność lokalna staje się coraz lepsza!

Starszy brat/starsza siostra
Starszy brat czy siostra jest to osoba, którą niezależnie od wieku traktujemy jak swoją bratnią duszę. Zawsze uśmiechnięta, gotowa do pomocy, chętnie wysłucha naszych radości z sukcesów, ale też pomoże w niepowodzeniach. Osoba, którą każdy z nas potrzebuje! Osoba, której możemy ufać, jak siostrze/bratu. Starszy brat lub siostra poklepie po ramieniu, a jeśli będzie trzeba to pomoże znaleźć odpowiednią drogę.

Harcerski specjalista
Osoba, która jest ekspertem w swojej dziedzinie. Ma dużą wiedzę i chętnie przekazuje ją dalej, zawsze służy pomocą, dobrą radą i odpowiedzią na nurtujące pytania. Stale pogłębia swoją dziedzinę wiedzy. Zawsze gotowy do wsparcia swoim doświadczeniem Hufiec, jednostki czy poszczególne osoby. Po prostu - harcerski specjalista!

21 lutego 2019 r. na naszym fanpagu na Facebooku (https://www.facebook.com/hufiecchrzanow/) został opublikowany post z 4 nominacjami do każdej z trzech kategorii. Członkowie Hufca ZHP Chrzanów do poszczególnych kategorii nominowali:

Nominowani w kategorii „Społecznik":
- hm. Jacek Palka
- sam. Sandra Wierzgoń
- pion. Julia Pudo
- mł. Dawid Cudak

Nominowani w kategorii „Starszy brat/Starsza siostra":
- phm. Michał Kowalski
- phm. Marzena Zygowska
- sam. Karolina Lichota
- pion. Kamila Godula

Nominowani w kategorii „Harcerski specjalista":
- hm. Marian Pałczyński
- pwd. Weronika Lisowska
- pwd. Radosław Weżgowiec
- pwd. Żaneta Wierzgoń

Podczas biwaku 22-24.02.2019 w Szkole Podstawowej w Babicach członkowie naszego hufca mogli zagłosować w trzech kategoriach na swoich faworytów oddając jeden głos w każdej kategorii. Tym sposobem zwyciężyły trzy druhenki - w kategorii „Społecznik" pion. Julia Pudo, w kategorii „Starszy brat/Starsza siostra" - phm. Marzena Zygowska, a w kategorii „Harcerski specjalista" - pwd. Weronika Lisowska. Serdecznie gratulujemy druhnom, a także wszystkim nominowanym!