Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Na Trentowcu w Trzebini przygotowania do zabezpieczania przed zapadliskami rozpoczęte

11.02.2024 18:07 | 2 komentarze | 4 726 odsłony | Alicja Molenda
40 mln zł netto zapłaci SRK spółce Fibrenet za wypełnienie pustek w ziemi na małym osiedlu w Sierszy.
2
Na Trentowcu w Trzebini przygotowania do zabezpieczania przed zapadliskami rozpoczęte
Trzebinia. Osiedle Trentowiec, ul. Sportowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trentowiec położony jest między ul. Grunwaldzką a Sportową jadąc z Trzebini w kierunku Sierszy. Za stojącymi tu domami jest hałda. Na mapach zagrożeń zapadliskami wskazano tu wiele pustek w ziemi będących następstwem płytkiej górniczej eksploatacji KWK Siersza. Naukowcy zalecili ich wypełnienie.

Przetarg na te prace szedł jak po grudzie. Spółka Restrukturyzacji Kopalń chciała na prace zabezpieczające przeznaczyć 25 mln zł. O zlecenie biło się pięć firm. Wreszcie pod koniec ub. roku SRK rozstrzygnęła przetarg. Za usługę zapłaci ostatecznie 40 mln zł plus VAT. Wykonawcą została firma Fibrenet Group sp. z o.o.. Ta sama, która prowadzi prace zabezpieczajace na cmentarzu w Sierszy.

Warto dodać, że najdroższa oferta dotycząca wykonania prac na Trentowcu sięgała 75 mln zł!

Na teren osiedlowego zagajnika na Trentowcu, wjechały już dwa specjalistyczne pojazdy wynajęte przez wykonawcę. Przy Sportowej stanął niebieski silos. Robotnicy wycięli trochę samosiejek i ustawili w lasku stół wyglądający jak prowizoryczne laboratorium. Teren nie jest na razie ogrodzony.

Z dokumentów przetargowych wynika, że koszt inwestycji wyniesie dokłądnie 40 128 246 zł plus VAT.

Zabezpieczanie cmentarza w Sierszy kosztuje 14 mln zł. Cmentarz powinien być dostępny dla rodzin zmarłych w tym roku przed świętem zmarłych.